Izskaitļots maksimālais iespējamais cilvēka dzīves ilgums!

Nīderlandiešu zinātnieki aprēķinājuši maksimālo iespējamo vecumu, līdz kuram mūsdienās var nodzīvot cilvēks, raksta portāls tvnet.lv

Kā vēstīts pētījuma preses relīzē, kas publicēta Tilburgas Universitātes mājaslapā, zinātnieki noskaidrojuši, ka sievietes var nodzīvot vidēji līdz 115,7 gadiem, bet vīrieši līdz 114,1 gadam.

Speciālisti skaidro, ka, neskatoties uz to, ka cilvēku skaits vecumā pēc 95 gadiem ir trīskāršojies, cilvēka maksimālais dzīves ilgums no 1986. līdz 2015. gadam gandrīz nav palielinājies. Šis fakts liecina, ka, iespējams, cilvēks ir sasniedzis galējo dzīves ilguma robežu.

Līdz šādam secinājumam pētnieki nonāca, analizējot statistiku, kas aptvēra 75 tūkstošus nīderlandiešu, kas nomiruši pēdējo trīsdesmit gadu laikā, būdami vecāki par 94 gadiem.

Savukārt amerikāņu veiktais pētījums, kas 2016. gadā tika publicēts zinātniskajā žurnālā «Nature», liecināja: lai arī cilvēku dzīves ilgums ir pieaudzis, tomēr galējā dzīves ilguma robeža nav palielinājusies, bet, gluži otrādi, samazinājusies. Tomēr pētnieki uzskata, ka šis pētījums tika balstīts uz neprecīziem datiem.

Pašreizējais pētījums pierāda, ka maksimālais dzīves ilgums ir visnotaļ nemainīgs.

Pasaulē visu laiku vecākais zināmais cilvēks bija francūziete Žanna Kalmāna, kura nomira 1997. gadā, esot 122 gadus, 5 mēnešus un 14 dienas veca.

Avots: tvnet.lv

Iesaki šo rakstu citiem!

RB Author

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *