Rīgas ūdens ceļ tarifus, jo, it kā samazinās rīdzinieku skaits, bet, vai tā tiešām ir…!?

Kamēr “Rīgas ūdens” pārstāvji stāsta, ka tarifa pieaugums saistīts ar iedzīvotāju skaita samazināšanos Rīgā, tikmēr Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks lepojas ar gluži pretējo – Rīgā iedzīvotāju skaits turpinot palielināties! Kaut kas neiet kopā…

Plānotais «Rīgas ūdens» ūdenssaimniecības un kanalizācijas pakalpojumu tarifa pieaugums saistīts ar iedzīvotāju skaita samazināšanos Rīgā, intervijā Latvijas Radio teica SIA «Rīgas ūdens» valdes priekšsēdētāja Dagnija Kalniņa, vēsta portāla “Tvnet.lv” raksts.

Viņa skaidroja, ka, samazinoties iedzīvotāju skaitam, samazinās ūdens patēriņš, līdz ar to esošās ūdens apgādes sistēmas uzturēšanas izmaksas tiek pārnestas uz mazāku patērētā ūdens daudzumu.

Pašlaik spēkā ir 2014.gada ūdensapgādes tarifs. Kopš tika noteikts spēkā esošais tarifs, ūdens patēriņš Rīgā samazinājies par aptuveni 13%. Kā skaidroja Kalniņa, tas esot saistīts ar iedzīvotāju migrāciju no galvaspilsētas uz Pierīgu.

Tikmēr Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs iepriekš ir paziņojis:

“Ir izdevies apturēt iedzīvotāju skaita kritumu un šogad pat ir novērojams neliels, bet tomēr pieaugums. Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, 2016.gada laikā iedzīvotāju skaits pieaudzis par aptuveni 6000, šā gada sākumā sasniedzot 704 476 cilvēkus.”

To apstiprina arī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks Facebook publicējot pat grafisku pierādījumu, atsaucoties uz oficiālajiem Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes (PMLP) datiem par Latvijas iedzīvotāju skaitu kopumā un atsevišķi pilsētās, novados un pagastos:

Īsāk sakot – kaut kā īsti neiet kopā oficiālie dati par iedzīvotāju skaitu Rīgā ar “Rīgas ūdens” pamatojumu celt tarifus… 

Avots: Tvnet.lv / Andris Ameriks Facebook

Iesaki šo rakstu citiem!

RB Author

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *