Tiesa lemj: Piestāšanai pie lidostas jābūt bezmaksas! 1,50 eiro iekasēt NEDRĪKST!

Autovadītājiem, kuri apstādina savu transportlīdzekli starptautiskās lidostas “Rīga” teritorijā, lai uzņemtu pasažieri un nekavējoties dotos projām, nebūtu jāmaksā par stāvvietu, vēsta Latvijas Avīze.

“Iekasēt naudu no autovadītājiem, kas neveic komercdarbību, kā to dara, piemēram, taksisti, par īslaicīgu apstāšanos lidosta “Rīga” teritorijā lidosta nedrīkst. Tas ir tiesiskās vienlīdzības principa pārkāpums, jo, liedzot brīvu pieeju publiskai lietai, lidostai jāspēj pamatot un pierādīt to, ka šāda rīcība ir objektīvi nepieciešama, kas ir visas sabiedrības interesēs. Taču tas nav izdarīts,” šādu secinājumu izdarījusi Administratīvā apgabaltiesa 3. oktobrī.

“Teritorija, kas nodrošina pieeju lidostai „Rīga”, ir atzīstama par publisku lietu, un tā savu publiskas lietas statusu nezaudē tikai tādēļ, ka teritorija, iekļaujot to VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” pamatkapitālā, ir nodota privāto tiesību subjekta un komersanta (valsts uzņēmuma) īpašumā. Rīkojoties ar publisku lietu, tās pārvaldītājam ir pienākums ievērot sabiedrības intereses. Publisko lietu bez īpašas atļaujas var izmantot neierobežota sabiedrības daļa, izņemot gadījumu, ja pastāv objektīvi apstākļi, kuru dēļ ir nepieciešams kāds ierobežojums, un šim ierobežojumam jābūt pamatotam un samērīgam.”

“Attiecībā uz šo tiesas lēmumā iekļauto atrunu lidosta vēl izvērtē, vai un kādas tiesiskas sekas no tās izriet. Tomēr vēlamies norādīt, ka jau šobrīd lidostā ir nodrošināta iespēja ikvienam izlaist un uzņemt pasažierus lidostas 2. stāvā pie izlidošanas zonas, kas ir bez maksas,” informēja lidostas “Rīga” komunikācijas vienības vadītāja Laura Karnīte.

Precizējot, vai viņas teiktais nozīmē, ka nu lidostas 2. stāvā pie izlidošanas zonas pasažieru uzņemšanai automašīnu var īslaicīgi apturēt, saņemu lidostas pārstāves skaidrojumu: “Apturēt nedrīkst. Var piebraukt, izlaist vai uzņemt un braukt projām.”

Šobrīd ir tā, ka ikvienai personai, kas piebrauc pie lidostas termināļa, no kura pasažieri dodas projām (pēc atlidošanas), ir jāsaņem iebraukšanas talons, bet pie izbraukšanas vietas ir jāveic samaksa par stāvvietas izmantošanu neatkarīgi no tā, vai vēlējusies tur novietot transportlīdzekli stāvēšanai vai apstājusies tikai uz piecām minūtēm.

Raksta turpinājums nākamajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!

RB Author

Comments

  valentina zemberga

  (12/10/2017 - 19:10)

  murgs . tiesas lemums ir japilda

  Olga

  (13/10/2017 - 00:32)

  Iebraucu stāvlaukumā pakaļ atlidojušiem. Cilvēki jau iznāca ārā uz stāvlaukumu, jo augšā pie izlidošanas nebija iespējams piebraukt sastrēguma dēļ. Stāvlaukumā atradījos 1 minūti un 6 sekundes un bija jāmaksā 1,50€. Dzirdot manu neapmierinātību par šo, sargs teica, ja paspētu izbraukt vienas minūtes laikā, tad nebūtu jāmaksā nekas. Vismaz būtu iedevuši 10 minūtes, lai cilvēki paspētu iekrāmēt bagāžu, iesēdināt atlidojušos un doties prom.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *