VIDEO: Latvijā tapusi dokumentālā filma par “Maximas” jeb Zolitūdes traģēdiju!

21. novembrī apritēs četri gadi kopš lielākās traģēdijas Latvijas Republikas pastāvēšanas vēsturē – 2013. gada 21. novembrī Zolitūdē, iegrūstot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki un neskaitāmi tika ievainoti. Dokumentālā filma “Paraugprāva” ir Zolitūdes traģēdijai veltīts poētiski analītisks vēstījums, kura centrā ir dominējošo pušu advokāti, cietušie un sabiedriskās domas līderi, vēsta portāls “tvnet.lv”

2013. gadā notikusī traģēdija raisa jautājumus ne tikai par tieslietu sistēmas efektivitāti, bet arī liek iztirzāt jautājumu par cilvēka vērtību mūsdienu sabiedrībā. Kāda ir cilvēka dzīvības cena mūsdienu ekonomikā un vai šādu zaudējumu maz ir iespējams atlīdzināt? Par ko cīnās advokāti, par ko cīnās “Maxima” un par ko cīnās cietušie?

Filmas veidotājus runāt iedrošina neskaitāmie cietušo tuvinieki un izmainītie likteņi, kas nu jau nepilnus četrus gadus nav saņēmuši cieņpilnu attieksmi šīs lietas atrisināšanā. Šis notikums ir priekšlaicīgi aizmirsts – vēl pirms iespējas mācīties no pieļautajām kļūdām.

Filmas mērķis ir iepazīt Latvijas tieslietu sistēmu un rast atbildes uz jautājumiem – kādēļ tiesvedības kavējas, kāpēc mēs nevaram atrisināt šādus konfliktus saprātīgos termiņos?

Raksta turpinājums nākamajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!

RB Author

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *