VIDEO/FOTO: Jelgavā no mājām izliek pensionāru-invalīdu un māju nojauc!

Jelgavas novada Kalnciemā no patvaļīgi uzbūvētas dzīvojamās mājas likumsargiem nācies ar varu izlikt tās pensionētos iemītniekus, informējusi LTV Panorāma, raksta nra.lv.

Līdzīgi kā nesenajā gadījumā Imantā, arī šeit mājas iemītnieku Genādiju Borisanu un Valentīnu Rudenko, kā arī viņu iedzīvi, policijai nācies izlikt ar varu.

Rudenko notikuma vietā neslēpa emocijas, pārmetot pašvaldībai ”vardarbīgu izturēšanos”: ”Lūk, tā ir tā vasarnīca, 24 kvadrātmetri. Maza mājiņa – 24 kvadrātmetri. Kāpēc viņi to lauž, kāpēc… Nav nekā tāda, ka man būtu jāizvācas. Es visu laiku eju pie domes, lai legalizē būvi. Visu laiku ir spēcīgas lietavas, bet te nekas neslīkst. Viņi speciāli te izveidoja applūstošo zonu.”

Pēc iemītnieku izlikšanu, ar ekskavators palīdzību tika nojaukta arī 28 kvadrātmetrus lielā ēka. Jelgavas novada pašvaldība to dēvē par bezprecedenta gadījumu Latvijā, jo patvaļīgas būvniecības rezultātu parasti jādemontē pašam tās īpašniekam.

Jāatzīmē, ka notikušais ir kulminācija konfliktam, kas aizsācies jau 2009.gadā. Domstarpības visu šo gadu garumā risinātas tiesā, līdz 2014.gadā atzina, ka taisnība ir pašvaldības pusē un īpašniecei deviņu mēnešu laikā ēku jānojauc.

Raksta turpinājums un VIDEO, FOTO nākamajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!

RB Author

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *