Mikrobiologi izpētījuši, ka, nolaižot tualetes podā ūdeni, ir svarīgi nolaist ārī poda vāku, lai izvairītos no baktēriju izplatīšanās telpā, vēsta izdevums «Business Insider».
Ja tu, nolaižot tualetes podā ūdeni, atstāji poda vāku paceltu, tad zini – tu rīkojies nepareizi, jo mikrobiologi ir izpētījuši, ka tekošais ūdens podā, sajaucoties ar fekālijām, rada sīku fekāliju un baktēriju mākoni, kas paceļas gaisā un var kaitēt apkārtējiem.
Labā ziņa ir tāda, ka minētais process visbiežāk var veidoties senāk ražotos tualetes podos, tomēr mikrobiologs Filips Tierno stāstīja, ka aizvērt tualetes poda vāku, kad tiek nolaists ūdens, jebkurā gadījumā ir labāk nekā atstāt to paceltu, īpaši tad, ja tualeti ikdienā lieto vairāki cilvēki.
Izpētīts, ka fekāliju un ūdens daļiņu mākonis, nolaižot tualetes podā ūdeni, var pacelties pat piecu metru augstumā. Baktērijas un potenciālie vīrusi tādējādi var izplatīties pa visu dzīvojamo telpu un apklāt pārtiku, traukus, zobu birstes un citus priekšmetus.
«Business Insider» atklāja: «Liela daļa mikrobu paliek uz tualetes poda porcelāna virsmas pat tad, kad ūdens podā ir noskalots vairākas reizes, taču skalošanas brīdī vesela mikrobu armāda paceļas gaisā un izklīst pa visu dzīvojamo telpu.»
Ja publiskajās tualetēs nav nolaižama poda vāka, tad ir svarīgi ūdens noskalošanas brīdī iziet no tualetes, lai izvairītos no kaitīgo mikrobu ieelpošanas.
Avots: apollo.lv