Eiro kurss ir stabils, neskatoties uz Trampa atkārtotiem draudiem par tarifiem

Eiro kurss pret ASV dolāru otrdien stabilizējās, neraugoties uz ievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa kārtējiem tarifu draudiem, kas vērsti pret importu no Kanādas un Meksikas.

Ievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps sociālajos tīklos Truth Social Media paziņoja, ka noteiks 25% tarifus importam no Kanādas un Meksikas. Gan Kanādas dolārs, gan Meksikas peso nokritās pret dolāru līdz vairāku gadu zemajam līmenim, ņemot vērā ziņas.

Analītiķi sagaida, ka jaunie tarifu solījumi var aizsākt tirdzniecības sarunas starp ASV un tās tirdzniecības partneriem un, visticamāk, turpmākajos mēnešos izraisīs plašas valūtas tirgus svārstības.

Eiro kurss sākotnēji kritās, pirms samazināja zaudējumus pret dolāru, un otrdien sesiju noslēdza nemainīgi. Trešdienas Āzijas sesijā tas nemainījās un nostabilizējās nedaudz zem 1,05.

Tomēr vienotā valūta piedzīvoja ievērojamu kritumu attiecībā pret dolāru, pagājušajā piektdienā noslīdot līdz divu gadu zemākajam līmenim 1,0330, samazinoties par 6 ASV centiem pret vienu eiro kopš 5. novembra, kad Tramps uzvarēja ASV vēlēšanās. Un tas, visticamāk, saskarsies ar turpmāku spiedienu pašreizējās globālās ekonomiskās un politiskās dinamikas apstākļos.

Eiro, visticamāk, pastiprinās vājumu pret dolāru

Vairāki faktori varētu turpināt spiedienu uz eiro pret dolāru. Pirmkārt, Trampa tarifu draudi var veicināt tirdzniecības partneru riska ierobežošanas darbības – vietējo valūtu maiņu pret dolāru –, lai kompensētu turpmāku aktīvu devalvāciju. Šīs izmaiņas palielinātu pieprasījumu pēc dārgakmeņiem, palielinot spiedienu uz eiro.

Otrkārt, Federālo rezervju sistēma publicēja savus sanāksmes protokolus, parādot, ka amatpersonas dod priekšroku pakāpeniskai pieejai likmju samazināšanai uz noturīgas ekonomikas fona. Dažas amatpersonas pat norādīja, ka banka apturēs likmju samazināšanu, ja saglabāsies inflācijas spiediens.

Treškārt, eiro trūkst pamatelementu, lai pretotos dolāra impulsam. Otrdien Eiropas automobiļu sektora akcijas skāra Trampa jaunie tarifu draudi. Noskaņojums pasliktinājās visā kontinentā, un visi galvenie akciju etalonindeksi beidzās ar pazemināšanos.

Tramps šajā prezidenta vēlēšanu kampaņā sacīja, ka noteiks 10% tarifus importam no visām pārējām valstīm un 60% Ķīnai. Ja šie tarifi īstenosies, eiro var nākties vēl vairāk vājināties, lai atbalstītu Eiropas eksportētājus. Turklāt Ķīnas pakļautība ASV tarifiem varētu mazināt tās pieprasījumu pēc Eiropas precēm, netieši ietekmējot eirozonas ekonomiku.

Tuvākajā laikā atsitiena iespējas

Tirgi gaida, ka ceturtdien tiks publicēts eirozonas ātrā patēriņa cenu indekss (PCI) par novembri, un sagaidāms, ka tas pieaugs līdz 2.3% no oktobra 2%. Augstāka inflācija varētu rosināt Eiropas Centrālās bankas (ECB) stingrāku nostāju, piedāvājot zināmu atbalstu eiro.

ASV valdības obligāciju ienesīgums ir atkāpies no četru mēnešu augstākā līmeņa pēc tam, kad Tramps iecēla riska ieguldījumu fondu vadītāju Skotu Besentu par finanšu sekretāru. Besents tiek uzskatīts par mazāk agresīvu tarifu jomā, potenciāli mazinot globālās tirdzniecības spriedzi. Dolāra spēka samazināšanās varētu piedāvāt īslaicīgu atelpu eiro, jo valūtu tendences bieži vien pozitīvi korelē ar obligāciju ienesīgumu.

Leave a Comment