Latvijas Mākslas akadēmija sadarbībā ar dizaina viesnīcu “Grand Poet” atklāj mākslinieces Alises Builevicas personālizstādi “Klejotājs”

Foto Lauma Kalniņa

Šī gada 19. maijā Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) sadarbībā ar “Semarah Hotels” dizaina viesnīcā “Grand Poet” atklāja talantīgās mākslinieces, LMA absolventes Alises Builevicas personālizstādi “Klejotājs”.

Vienu no izstādes darbiem, viesnīcas apmeklētāju favorītu, “Grand Poet” iegādāsies un iekļaus viesnīcas mākslas kolekcijā, kurā šobrīd ir jau astoņi jauno latviešu mākslinieku darbi.

Izstādē “Klejotājs” apskatāmie darbi ir kā izstiepta laika līnija, kurā jūtama meklēšana un vērošana, atgriešanās pie iepriekšējā un kā jauna atklāšana. Aiz katras gleznas slēpjas atmiņas. Tās ir kā laika mašīna, kas aizved tur, kur māksliniece tajā brīdī atradās, un parāda viņas tā brīža domas un sajūtas. Tajās vērojamas skumjas un ilgas, prieki un gandarījums, bet visam pāri – saldsērīga dvesma.

“Lai dzīves virzīšanos uz priekšu padarītu sev pēc iespējas baudāmāku, es nelaižu vaļā mākslas radīšanu, kura ir klātesoša gandrīz katram jau no bērnības. Jau sen jūtu to kā valodu, kuru izmantoju, lai komunicētu ar jebkuru cilvēku. Valodu, kurai vārdu klātesamība nav nepieciešama.

Tieksmei uz mākslas radīšanu es vienmēr būšu pateicīga, jo tās spēks man palīdz iztaisnot muguru, atbrīvot plecus un baudīt dzīvi kā tādu,” aicinot apmeklēt personālizstādi, stāsta māksliniece Alise Builevica.

“Alise ir patiesi talantīga māksliniece, kuras darbos cilvēka figūras atainojums dabā vēsta par tiekšanos pēc miera un balansa meklējumiem tajā. Apkārtējās vides mainīgais aspekts, ko piedzīvo katrs no mums, veido dažādas realitātes mutācijas.

Tā apzināšanās kombinācijā ar sajūtu pasaules attēlojumu nosaka Alises unikālo gleznotājas rokrakstu. Turklāt viņa vienmēr sastopama, klausoties mūziku. Fiziski atrodoties esošajā vidē, viņa vienlaikus ļauj mūzikas ritmiem aiznest sevi paralēlā sajūtu telpā.

Foto Lauma Kalniņa

Viņas darbos sajūtams netveramā fizisks attēlojums jeb metafiziskās glezniecības tiešs paraugs,” mākslinieci raksturo izstādes kurators un “LOOK” galerijas vadītājs Raivis Alksnis.

Dizaina viesnīca “Grand Poet” sadarbību ar Latvijas Mākslas akadēmiju uzsāka 2018. gadā, lai atbalstītu Latvijas jaunos māksliniekus, iedrošinātu jauniem sasniegumiem, nodrošinātu telpu personālizstāžu veidošanai, kā arī sniegtu finansiālu atbalstu talanta izkopšanai, tādējādi veicinot mākslas attīstību Latvijā.

“Viesnīcas “Grand Poet” dizains iemieso pretmetus – diplomātiju un bohēmu jeb diplohēmiju – un mākslas kolekcija “Grand Poet Art Collection” organiski papildina bohēmisko stilu, ļaujot mūsu viesiem lietišķo un tradicionālo ikdienu apvienot ar iedvesmu, skaistumu un brīvību, ko sniedz mākslas baudīšana. Māksla ir mudinājusi mani pašu paskatīties uz pasauli daudz plašāk, tāpēc šķiet tikai likumsakarīgi arī mūsu viesiem piedāvāt iespēju sajust daļu no Latvijas radošās asinsrites,” skaidro viesnīcas “Grand Poet” vadītājs Māris Alnis.

Alises Builevicas izstādes “Klejotājs” gleznas aicināts novērtēt ikviens izstādes apmeklētājs, piešķirot sirdij tuvākajam darbam uzlīmi – monētu 5 grandu vērtībā – un tādējādi nosakot gleznu, kas papildinās “Grand Poet Art Collection”, iegādājoties to no mākslinieces.

Līdz šim kolekcijā iekļauti jau astoņu jauno mākslinieku – Madaras Kvēpas, Justīnes Seiles, Ellas Mežules, Agates Bernānes, Kristīnes Rublovskas, Lauras Veļas, Sandras Strēles un Roberta Bāliņa – darbi, kas izvietoti katrā no viesnīcas stāviem, kā arī iekšpagalmā.

 

Par “Grand Poet Art Collection”

2018. gada 14. jūnijā Latvijas Mākslas akadēmija un viesnīcu tīkls “Semarah Hotels” noslēdza sadarbības memorandu jauno mākslinieku atbalstam un attīstībai. Tā mērķis ir atbalstīt akadēmijas studentus un Latvijas jaunos māksliniekus – iedrošināt jauniem sasniegumiem, celt pašapziņu un veidot starptautisku karjeru, sniegt finansiālu atbalstu talanta izkopšanai, radīt telpu personālizstāžu veidošanai, tādējādi veicinot mākslas attīstību Latvijā.

Par “Grand Poet”

“Grand Poet” izveidojusi Latvijā radītā viesnīcu ķēde “Semarah Hotels”. Šobrīd viesnīcu tīkls var lepoties ar kūrorta viesnīcu “Lielupe” Jūrmalā un divām viesnīcām Rīgā – četrzvaigžņu vēsturisko viesnīcu “Metropole” Aspazijas bulvārī un eleganto pieczvaigžņu dizaina viesnīcu “Grand Poet Hotel” Raiņa bulvārī 5/6. Katra no tām ir ar savu unikālo stāstu un vērtībām.
“Grand Poet” jaunradītais “Diplohēmijas” koncepts apvieno diplomātijai un bohēmai raksturīgos dizaina risinājumus, ko veidojusi starptautiski atzītā un godalgotā koncepta un dizaina aģentūra “Stylt Trampoli” (Zviedrija). Savukārt, projektu izstrādājis arhitektu birojs “Sarma un Norde” (Latvija), saglabājot ēkas arhitektonisko unikalitāti. Viesnīcas nosaukums sevī nes dualitāti, kas bieži vien iemiesojas arī dzejniekos – lietišķums un bohēmiskums.

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment