RSU sasniegusi līdz šim augstāko rezultātu starptautiskajā reitingā U-Multirank

Šodien, 21.jūnijā, publicētajā starptautiskajā augstskolu reitingā U-Multirank Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) sasniegusi savu līdz šim labāko rezultātu visā reitinga darbības gadu laikā, kopskaitā saņemot 12 augstākos “A” vērtējumus.

Viens no “A” vērtējumiem iegūts rādītājā, kas šogad U-Multirank iekļauts pirmo reizi un kurā analizētas investīcijas, kas ieguldītas digitālajā izglītībā.

U-Multirank ir starptautisks augstākās izglītības iestāžu reitings, kurā šogad aptvertas 2200 universitātes no 96 valstīm, tostarp21 Latvijas augstskola. Universitāšu sniegums salīdzināts piecās darbības jomās: mācīšana un mācīšanās, pētniecība, zināšanu nodošana, starptautiskā orientācija un reģionālā iesaiste. Augstskolu sniegumu U-Multirank vērtē vairāk nekā 30 dažādos darbības rādītājos, piešķirot individuālus vērtējumus no “A” (ļoti labi) līdz “E” (vāji).

RSU šogad “A” vērtējumus ir saņēmusi katrā no piecām definētajām darbības jomām, turklāt augstskolai izdevies uzlabot arī “B” (jeb labi) vērtējumu skaitu, no pērnā gada pieciem uz deviņiem šogad.

“Katrs no šiem vērtējumiem apliecina izcilību noteiktā jomā – izcilību, kas veidojusies mērķtiecīga darba rezultātā. Liels gandarījums, ka šie panākumi ir pamanīti starptautiskā līmenī, izvērtējot pasaules labākās universitātes.

Īpašs prieks, ka pamanīts un novērtēts digitalizācijas aspekts, jo Rīgas Stradiņa universitāte jau ilgtermiņā investē digitālajā vidē, kas ļāvis mums modernizēt gan studijas, gan pētniecību. Pandēmijai sākoties, bijām pionieri attālināto studiju nodrošināšanā un mācību materiālu digitalizācijā.

Tāpat RSU ir izstrādāta gan Atvērtās piekļuves politika, gan Institucionālā atvērtās piekļuves e-resursu repozitorija politika, kas atver mūsu zinātniskos rezultātus gan pētniekiem, gan plašākai sabiedrībai,” uzsver RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

Šī gada U-Multirank visvairāk – piecus – “A” vērtējumus RSU ieguvusi pētniecības jomā. Tie saņemti tādos rādītājos kā atvērtās piekļuves un profesionālās publikācijas, pēcdoktorantu skaits universitātē, radošie rezultāti pētniecībā, kā arī vienā no reitingā iekļautajiem dzimuma līdztiesības rādītājiem – zinātniskās publikācijas, kurās autores ir sievietes.

Otra labākā joma, kurā RSU ieguvusi trīs “A” vērtējumus ir reģionālā iesaiste, kurā tāpat kā pērn visaugstāk novērtēta bakalaura un maģistra programmu absolventu nodarbinātība reģionā, kā arī publikāciju īpatsvars ar līdzautoriem no reģiona.

Savukārt trešā stiprākā RSU joma U-Multirank vērtējumā ir starptautiskā orientācija, kur “A” vērtējums iegūts gan par ārvalstu akadēmiskā personāla īpatsvaru, gan publikāciju īpatsvaru ar ārvalstu līdzautoriem.

Abās pārējās darbības jomās (mācīšana un mācīšanās un zināšanu nodošana) RSU ieguvusi pa vienam “A” vērtējumam katrā.

 

Par starptautisko reitingu U-Multirank

U-Multirank izmanto atšķirīgu pieeju salīdzinājumā ar citiem zināmiem globālajiem universitāšu reitingiem, jo nesastāda tradicionāli ierastās rangu tabulas, kurās augstskolām tiek piešķirtas vietas un nosauktas labākās universitātes.

Reitingā iekļautie dati ir iegūti no vairākiem avotiem, piemēram, iestāžu sniegtie dati, no starptautiskās Web of Science datubāzes un patentu datubāzēm iegūtie dati, nodrošinot lietotājiem visaptverošu informācijas kopumu. U-Multirank finansē konsorcijs, kura sastāvā ir Eiropas Komisija, Bertelsmann Stiftung fonds un Banco Santander, kuri arī cieši sadarbojas ar virkni partneru un organizāciju.

Jaunākie U-Multirank 2022 rezultāti skatāmi šeit: www.umultirank.org/study-at/riga-stradins-university-rankings/

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru