Valda Dombrovska demisija.

httpv://www.youtube.com/watch?v=gb63rTg1pYE

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu paziņoja par atkāpšanos no amata.
remjers sacīja, ka tādā veidā viņš uzņemas politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē.
«Gribu pateikt paldies Latvijas sabiedrībai par tās līdzdalību, ko esmu jutis smagajā ekonomikas un finanšu krīzes pārvarēšanā un kas ļauj Latvijai atgriezties uz izaugsmes ceļa. Vēlos atvainoties par tām lietām, kas nav izdevušās,» sacīja Dombrovskis.
Viņš uzskata, ka pašreiz ir nepieciešama jauna valdība, kurai ir skaidrs Saeimas vairākuma atbalsts un kura ar jaunu uzticības mandātu spēs risināt valstī esošās problēmas.
Savukārt Bērziņš norādīja, ka šī ir sēru nedēļa. «Es aicinātu katru, kas skatās uz priekšu nākotnē, izvērtēt savu atbildību un attiecīgi rīkoties,» sacīja Bērziņš. Viņš 4.decembrī sasaucis Nacionālās drošības padomes sēdi, kurā tiks izskatīti jautājumi par Zolitūdes traģēdiju.

Dombrovskis ir visilgāk premjera amatā nostrādājušais valdības vadītājs pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, premjera amatā viņš nostrādājis 1722 dienas. Aptuveni pirms mēneša, 25.oktobrī, šai Dombrovska vadītajai valdībai apritēja divi gadi. Pirmo reizi premjera amatā Dombrovskis tika apstiprināts 2009.gada 12.martā. Otro reizi – 2010.gada 3.novembrī. Savukārt trešo reizi – 2011.gada 25.novembrī.
Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji.
Šī bija lielākā traģēdija Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

/Avots: apollo.lv/

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru