Vējonis nosauc trīs iespējamos premjera amata kandidātus

Pēc sarunām ar visām 13. Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām un to nominētajiem Ministru prezidenta amata kandidātiem Valsts prezidents Raimonds Vējonis norāda, ka turpinās izvērtēt Alda Gobzema (“KPV LV”), Jāņa Bordāna (JKP) un Arta Pabrika (Attīstībai/Par!) kandidatūras uz Ministru prezidenta amatu.

Vējonis sagaida, ka turpmākajā politisko partiju konsultāciju laikā tiks panākta vienošanās par vairākuma atbalstu vienam no šiem kandidātiem.

“Lai radītu priekšnosacījumus valsts attīstībai un izaugsmei ilgtermiņā, visas sabiedrības interesēs ir stabilas, lemtspējīgas un rīcībspējīgas valdības izveidošana, kurai 13.Saeimā būtu vairākuma atbalsts. No politiskajām partijām sagaidu atbildīgu un izlēmīgu rīcību, lai pēc iespējas ātrāk vienotos gan par koalīcijas aprisēm, gan darāmajiem darbiem,” uzsver Vējonis.

Tikšanos laikā prezidents informēja partiju pārstāvjus, ka jaunajā Saeimā atkārtoti iesniegs nepilsoņu bērnu likumdošanas iniciatīvu, kā arī uzturēs savu iniciatīvu par labiem likumiem.

Saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi Valsts prezidents rīkojumu par nākamā Ministru prezidenta aicināšanu varēs izdot tikai pēc tam, kad līdz ar jaunievēlētās Saeimas sanākšanu uz pirmo sēdi 2018. gada 6. novembrī būs atkāpies esošais Ministru kabinets.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru