Bišu loma dabā ir ļoti svarīga – bites apputeksnē neskaitāmus augus, kurus mēs lietojam ikdienas uzturā, kā arī 90% savvaļas augu! Bites arī gādā par to, lai miljoniem puķu turpinātu ziedēt ik dienu, kā arī bišu medus tiek uzskatīts par afrodiziaku (angļ.val. – aphrodisiac) – dabiskas izcelsmes vielas, kas stimulē dzimumtieksmi un seksuālo aktivitāti.
Papildus jau iepriekš minētajam – toksīns melitīns, kas atrodams bišu indē – iznīcina cilvēku imūndeficīt vīrusu jeb HIV, tajā pat laikā nekādā ziņā nekaitējot pašam cilvēka.
Zinātnieki no Vašingtonas Universitātes Medicīnas skolas (Washington University School of Medicine in St. Loui), ir atklājuši, ka “piepildot” HIV un citu vīrusu šūnu apkārtējā aizsargslāņa “caurumus” ar melitīnu (angļ.val. melittin) – toksīns, kas atrodas bišu indē un ir tās galvenā sastāvdaļa – var apturēt HIV/AIDS izplatību, liekot vīrusam iznīcināt pašam sevi.
Farmācijas industrija cer izmantot melitīnu saturošās nanodaļiņas izmantot vairākos produktos, lai neitralizētu HIV. Ir arī iespējams, ka aizvien vairāk homeopātisko līdzekļu tiks izgatavoti no tās pašas bišu indes, kas varētu palīdzēt slimības izplatīšanās mazināšanai.
Šobrīd zinātnieki izmanto nanodaļiņas, kas satur melitīnu. lai aizsargātu veselās šūnas no bojājumiem. jo bišu indes brīva pārvietošanās pa cilvēka ķermeni, vai novest pie nopietnām veselības problēmām.
Bišu inde jau gadiem arī tiek izmantota, lai ārstētu:
- multiplo sklerozi
- podagru
- jostas rozi
- tendinītu
- augstu asinsspiedienu
- siena drudzi
Arī Hipokrāts lietoja bišu indi, lai ārstētu locītavu sāpes un artrītu un pat senie ēģiptieši medicīniskiem nolūkiem lietoja ne tikai bišu medu, bet arī bišu indi!
Lūk, kārtējais pierādījums, ka tieši dabā ir jāmeklē un var atrast dažādas vielas, kas palīdz cīņā ar slimībām!
Avots: Undergroundreporter.org