16 kliedzoši latviešu fotogrāfa darbi par laiku, ko pavadām pie ekrāniem jeb skumjā realitāte…

Sen senos laikos šajās drēbēs, ko apgaismo zila gaisma, kas atspīd no ekrāna, bija persona – tā savu fotostāstu iesāk “Begemotfoto” veidotais fotoprojekts, kurš tapis kopā ar fotogrāfu Al Lapkovsky!

Katru dienu bērni vidēji pie ekrāniem pavada 7,5 stundas. Tieši tā – 7,5 stundas! Tas ir apmēram tik pat daudz, cik lielākā daļa pieaugušo katru dienu pavada savā darbā.

Savukārt tīņi šobrīd ik dienu pavada pat līdz 9 (!) stundām dažādos sociālajos tīklos.

Vidusmēra pieaugušais katru dienu gandrīz divas stundas (apmēram 116 minūtes) pavada kādā no sociālajiem medijiem, kas nozīmē, ka kopumā dzīves laikā tie vidēju ir 5 gadi un 4 mēneši, kas pavadīti pie ekrāna!

Šobrīd kopējais sociālajiem medijiem veltītais laiks pārsniedz laiku, kas pavadīts ēšanai un dzeršanai, socializācijai un sevis attīstīšanai.

Lai spilgtāk izceltu to milzīgo laika apjomu, ko pavadām pie ekrāniem (vidēji 5 gadi un 4 mēneši) varam to salīdzināt ar laiku, ko reālās dzīves laikā kopumā vidēji pavadām socializējoties ar draugiem un ģimeni – tas ir nieka 1 gads un 3 mēneši!

Mēs izzūdam, pārtraucam eksistenci, iznīkstam. Mēs nevaram iedomāties mūsu dzīvi bez “zilajiem ekrāniem”. Mēs ik mirkli tiekam “bombardēti” ar ziņām un dažādiem jaunumiem.

Mums ir tūkstošiem draugu un tomēr mēs esam vieni. Mēs esam it kā esam visiem pieejami, bet tajā pat laikā pazuduši zilās gaismas izstarotajā nevajadzīgas informācijas plūsmā un neīstās sajūtās.

Šī fotoprojekta galvenais mērķis ir ilustrēt to, kā mēs turpinām atvienoties no mūsu realitātes šajā mums dotajā mirklī un tā vietā pievērst uzmanību tam, kas, iespējams, arī ir reāls, bet noteikti nav tik svarīgs un būtisks šajā dotajā mirklī;

Kā mēs vienkārši ieraduma dēļ jau aizvien biežāk izvēlamies ieskatīties ekrānā, nevis vienkārši apskatīties, kas notiek apkārt;

Mēs izvēlamies kādam aizsūtīt ziņu, tā vietā, lai runātu ar cilvēku, kas sēž mums pretī;

Mūsu prāts ir kļuvis tik globāls, ka mēs varam iesaistīties sarunās ar cilvēkiem, kurus mēs tik tikko zinām, bet tajā pat laikā ignorējam kādu ļoti tuvu un reālu cilvēku…

#disconnectingconnection

FOTO:

Avots: Begemotfoto Photography

Leave a Comment