Mēs parasti cenšamies paskatīties, vai, piemēram, pienam nav beidzies derīguma termiņš, sekojam līdzi ķermeņa kopšanas produktu derīgumam, tomēr, iespējams, neesam aizdomājušies, ka mums ikdienā apkārt ir tik daudz priekšmetu, kurus neesam izmetuši, lai gan to derīguma termiņš jau sen kā iztecējis.
Varbūt ir laiks veikt revīziju dažādās telpās, kurās tas nepieciešams ne mazāk kā ledusskapī!?
Sadzīves priekšmeti ar negaidītu derīguma termiņu. (Ar to ir domāts ieteicamais laiks, kādā drīkst lietot attiecīgo priekšmetu, kamēr tas nav zaudējis savas funkcijas un efektivitāti.)
Guļamistabā
Spilvens – 2-3 gadi. Jebkāda pildījuma spilvens ar laiku kļūst par vietu, kurā iemitinās putekļu ērcītes. Taču neizbēgamā spilvena formas maiņa var kalpot par iemeslu sprandas sāpēm.
Čības – 6 mēneši. Mājas čības ir iemīļota vieta, kur iemesties nepatīkamajai sēnītei. Čības prasa rūpīgu un biežu tīrīšanu.
Vannasistabā
Vannas švamme (mazā) – 2 nedēļas. Vannas švamme (lielā) – 6 mēneši. Vannas švammēs iemetas sēnīte un pelējums. Dabīgās un sintētiskās švammes var izvārīt, ja tās gatavotas no izturīga materiāla.
Dvielis – 1 – 3 gadi. Mitrs dvielis ir ideāla mājvieta baktērijām. Lai ar tām cīnītos, nelīdzēs pat bieža dvieļa mazgāšana.
Zobu birste – 3 mēneši. Tās būtu jāmaina ne tikai pie pirmajiem defektiem, kas radušies biežas lietošanas dēļ, bet arī pēc tam, kad izslimota gripa. Tās pašas zobu birstes lietošana palielina risku atkārtoti saslimt.
Ūdeņraža pārskābe – 2 mēneši. Pēc tam, kad tā pudele tiek atvērta, paiet divi mēneši, un šķidrums pārvēršas par parastu ūdeni. Ja tā netiek atvērta, tad tā derīgums ir ne ilgāk par gadu.
Matu ķemme – 1 gads. Ķemme ir jāmazgā vismaz reizi nedēļā, un tā jānomaina reizi gadā. Taču, ja ķemme ir veidota no dabīgiem materiāliem, tā ir jāmaina reizi 7-10 mēnešos.
Smaržas, parfimērija un tualetes ūdens – 1 – 3 gadi. Smaržas un parfimērija, kuru sastāvā ir ēteriskās eļļas, aizvērtas var glabāties 3 gadus, atvērtas – divus. Tualetes ūdens – aizvērts – 4 gadus, atvērts – divus.
Bērnistabā
Knupis – 2 – 5 nedēļas. Lateksa knupis ir jāmaina, ņemot vērā lietošanas biežumu un ārējo izskatu. Šie knupji bieži ieplaisā, un plaisās iemetas mikrobi.
Autosēdeklītis – 6 – 10 gadi. Plastmasa un putas ar laiku zaudē savas īpašības un formu un nespēj pilnvērtīgi aizsargāt bērnu. Tāpēc nav labākā doma pirkt jau ilgstoši lietotu autosēdeklīti.
Drēbju skapī
Krūšturis – 1 – 2 gadi. Kolīdz krūšturis ir zaudējis savu elastību un formu, kļuvis par lielu vai par mazu, vai sācis radīt diskomfortu, no tā ir jāatbrīvojas.
Skriešanas kurpes – 1 gads. Pēc 400 – 500 km garas distances veikšanas šīs kurpes zaudē amortizācijas īpašības, radot papildus slodzi locītavām.
Virtuvē
Garšvielas – 1 – 3 gadi. Ar laiku garšvielas zaudē savu garšu un aromātu. Zemē augošās garšvielas savas īpašības saglabā 6 mēnešus.
Milti – 6 – 12 mēneši. Pirmās šķiras milti var glabāties 6 mēnešus, bet augstākās šķiras – 12 mēnešus.
Noliktavā
Ugunsdzēšamais aparāts – 15 gadi. Ja ierīcē ir kādi redzami bojājumi, tad tā diagnostika ir jāveic nekavējoties.
Pagarinātājs – 1 – 2 gadi. Katram pārsprieguma aizsargam ir noteikta caurlaidības spēja. Šī rādītāja paaugstināšana, palielina elektrisko problēmu rašanās iespējamību.
Mājas dezinfekcijas līdzekļi – 3 mēneši. Pēc tam, kad pagājuši trīs mēneši, dezinfekcijas līdzekļu iedarbība samazinās, līdz izzūd pavisam.
Insektu iznīcināšanas līdzekļi – 2 gadi. Pēc šī termiņa beigām līdzekļu efektivitāte strauji sarūk. No to lietošanas nebūs nekādas jēgas.
Avots: adme.ru