2024.gada 10 populārākās Eiropas akcijas, kas ir guvušas vislielāko peļņu

Eiropas akciju tirgus šogad sniedza dažus ievērojamus stāstus par pārmaiņām, inovācijām un noturību.

Vadošie bija uzņēmumi, kas izmantoja nozarei specifiskas tendences, piemēram, pāreju uz zaļo enerģiju, aizsardzības izdevumiem un ceļojumu un tehnoloģiju atdzimšanu.

Lūk, kā gada labākie Eiropas lielas kapitalizācijas uzņēmumi sasniedza savus izcilos rezultātus.

10.vieta – SAP SE

SAP SE, Vācijas uzņēmumu programmatūras līderis, 2024. gada Ziemassvētkos uzrādīja 71,56% pieaugumu līdz šim gadam, ko noteica spēcīga mākoņdatošanas biznesa izaugsme.

Mākoņa ieņēmumi pieauga par vairāk nekā 30% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, un pieprasījums pēc tās S/4HANA Cloud platformas ir spēcīgs.

SAP ģeneratīvā AI integrācija savos programmatūras piedāvājumos un stratēģiska nišas AI jaunuzņēmumu iegāde vēl vairāk nostiprināja SAP kā uzņēmuma programmatūras inovācijas līdera pozīcijas.

9.vieta – Leonardo S.p.A.

Itālijas kosmosa un aizsardzības gigants Leonardo S.p.A. 2024. gadā līdz šim ir sasniedzis 72,41% atdevi. Palielināts aizsardzības budžets visā Eiropā veicināja pieprasījumu pēc Leonardo militārajām tehnoloģijām, tostarp rekordlieliem helikopteru pasūtījumiem.

Uzņēmuma kiberdrošības nodaļa arī piedzīvoja ievērojamu izaugsmi, atspoguļojot sakāpinātās globālās bažas par digitālajiem draudiem.

8.vieta – argenx SE

Beļģijas biotehnoloģiju uzņēmums argenx SE ir nodrošinājis spēcīgu 76,01% atdevi līdz šim gadam, pateicoties Vyvgart līdzekļa nepārtrauktajiem panākumiem.

Spēcīgie pārdošanas apjomi ASV, Eiropā un Japānā veicināja ieņēmumu pieaugumu, savukārt pozitīvie klīnisko pētījumu rezultāti vairoja optimismu par uzņēmuma nākotnes perspektīvām.

7.vieta – NatWest grupa

NatWest Group, viena no Apvienotās Karalistes lielākajām bankām, gada laikā pieaugusi par 82,22%. Procentu likmju kāpums Apvienotajā Karalistē un Eiropā būtiski uzlaboja bankas tīro procentu maržu, savukārt izmaksu samazināšanas iniciatīvas un spēcīgais hipotekārās kreditēšanas un personīgo banku noguldījumu pieaugums veicināja bankas finanšu rādītājus.

6.vieta – Rolls-Royce Holdings

Rolls-Royce Holdings turpināja savu iespaidīgo darbību ar 92,06% pieaugumu līdz šim gadam. Aviācijas un kosmosa gigants guva labumu no starptautisko ceļojumu pieauguma, kas palielināja pieprasījumu pēc plata korpusa lidmašīnu dzinējiem.

Rolls-Royce arī racionalizēja savu darbību, pārtraucot nesaistītus projektus, piemēram, elektrisko lidojošo taksometru uzņēmumu, un atjaunoja dividendes, lai informētu investorus par savu finansiālo stāvokli.

5.vieta – International Consolidated Airlines Group

International Consolidated Airlines Group (IAG), kas ir British Airways un Iberia mātesuzņēmums, šogad līdz šim ir pieaudzis par 94,52%, jo globālie pasažieru ceļojumi atkal pieauga līdz pirmspandēmijas līmenim.

Uzņēmums izmantoja lielo pieprasījumu pēc transatlantiskajiem un Eiropas maršrutiem, apvienojumā ar degvielu taupošu lidmašīnu ieviešanu, lai uzlabotu peļņas normas.

Turklāt IAG stratēģiski paplašināja savu klātbūtni tirgū, iegādājoties papildu lidostu laika nišas tādās liela pieprasījuma pilsētās kā Londona un Ņujorka.

4.vieta – Rheinmetall AG

Vācijas aizsardzības uzņēmums Rheinmetall AG šogad uzrādīja 115,89% pieaugumu, gūstot labumu no Eiropas aizsardzības budžeta straujā pieauguma notiekošo ģeopolitisko konfliktu apstākļos. Uzņēmums noslēdza vairāku gadu NATO līgumus un paplašināja savas munīcijas ražošanas iespējas, pozicionējot sevi kā galveno piegādātāju Eiropas pieaugošajām drošības vajadzībām.

3.vieta – UCB SA

Beļģijas biofarmācijas uzņēmums UCB SA ir sasniedzis 140,05% pieaugumu līdz šim gadam, ko veicināja revolucionāra attīstība tā produktu ražošanas jomā. Šī gada ietvaros bija vērojama spēcīga jaunu imunoloģisko terapiju tirdzniecība, kas uzsākta ASV un ES.

2.vieta – Kongsberg Gruppen ASA

Kongsberg Gruppen ASA, līderis aizsardzības un jūras sistēmu jomā, ir nodrošinājis ievērojamu 177,40% atdevi no gada līdz šim. Uzņēmums izmantoja pieaugošo pieprasījumu pēc savām raķešu sistēmām un aizsardzības tehnoloģijām, ko izraisīja ģeopolitiskā spriedze Austrumeiropā.

Tā paplašināšanās autonomās jūrniecības sistēmās vēl vairāk nostiprināja tās vadošās pozīcijas novatorisku tehnoloģiju jomā, kā rezultātā tika gūti rekordlieli ieņēmumi.

1.vieta – Siemens Energy AG

Siemens Energy AG ir neapšaubāmi 2024. gada labākie rādītāji, un līdz Ziemassvētkiem šī gada peļņa ir 326,00%.

Pēc būtisku vēja turbīnu kvalitātes problēmu atrisināšanas, kas bija traucējušas tā darbību 2023. gadā, uzņēmums atjaunoja investoru uzticību, uzvarot rekordlielos līgumus par atjaunojamās enerģijas un ūdeņraža projektiem.

Siemens Energy arī pārvarēja bažas par maksātnespēju gada sākumā, nodrošinot valdības nodrošinātas garantijas, lai stabilizētu savu finansiālo stāvokli.

Leave a Comment