Itālija uzsākusi sarunas par SpaceX drošības pakalpojumu darījumu 1,5 miljardu vērtībā

Itālija turpina sarunas ar Īlona Maska SpaceX par 1,5 miljardu eiro (1,55 miljardu dolāru) darījumu, lai uzņēmums nodrošinātu valdībai drošas telekomunikācijas, svētdien ziņoja Bloomberg News.

Šīs sarunas attiecas uz valdības drošības un sakaru pakalpojumiem, un tās ietver satelītpakalpojumu sniegšanu, kas būtu būtiski gan militārajiem, gan civiliem mērķiem.

Pārrunas turpinās, un galīgā vienošanās par piecu gadu līgumu nav panākta, taču projektu jau ir apstiprinājuši Itālijas Izlūkošanas dienesti un Aizsardzības ministrija, teikts ziņojumā, atsaucoties uz vārdā nenosauktiem avotiem.

SpaceX un Itālijas Aizsardzības ministrija nekavējoties neatbildēja uz Reuters lūgumiem sniegt komentārus ārpus parastā darba laika.

Darījums, kurš joprojām ir pārrunu stadijā, paredz, ka SpaceX piegādā Itālijai pilnu šifrēšanas klāstu valdības izmantotajiem telefona un interneta pakalpojumiem. Tas ietver arī sakaru pakalpojumus Itālijas militārpersonām Vidusjūras reģionā un satelītpakalpojumu izvēršanu Itālijā izmantošanai ārkārtas situācijās, piemēram, negaidītos uzbrukumos vai dabas katastrofās, kad tradicionālie sakaru kanāli varētu tikt bojāti.

Šīs ziņas nāk pēc tam, kad Itālijas premjerministre Džordžija Meloni svētdien paziņoja, ka ir gatava sadarboties ar Donaldu Trampu pēc pārsteiguma vizītes viņa Mar-a-Lago rezidencē Floridā, lai tiktos ar ievēlēto prezidentu pirms viņa inaugurācijas 20.janvārī.

Meloni ir arī izveidojusi ciešas attiecības ar miljardieri un tehnoloģiju izpilddirektoru Īlonu Masku, kas, kā zināms, ir tuvs Trampa sabiedrotais. No Meloni puses šis varētu būt stratēģisks solis, lai veidotu tuvākas attiecības ar tehnoloģiju un biznesa līderiem.

Reuters pagājušajā mēnesī ziņoja, ka Itālija plāno sākt testus jau janvārī, lai noskaidrotu, vai Maska Starlink piedāvātā satelīta savienojamība ir dzīvotspējīgs risinājums, lai veicinātu ātrgaitas interneta ieviešanu valstī. Tas norāda uz Itālijas centieniem modernizēt telekomunikāciju infrastruktūru, jo īpaši lauku reģionos un grūtāk sasniedzamās teritorijās, kur tradicionālie interneta pakalpojumi ir ierobežoti.

Leave a Comment