Kā vislabāk sevi pasargāt terorakta laikā!

Protams, jācer, ka zināšanas par to, kā vislabāk sevi pasargāt terorakta laikā, nenāksies pielietot dzīvē, bet labāk tomēr būt informētam un sagatavotam.

Kamēr Latvija ierindota to valstu vidū, kur terorisma draudu līmenis ir zems, (skat. attēlu) tikmēr citviet pasaulē tiek izdotas rokasgrāmatas, kā rīkoties gadījumos, kad notiek terorakts. (Attēlā – sarkans – draudu līmenis ir ļoti augsts, dzeltens – draudu līmenis ir zems).

karte1_7705661448225811344395

Pēc asiņainajiem notikumiem Parīzē Nacionāla Terorisma Drošības aģentūra ir izdevusi rokasgrāmatu, kā vislabāk sevi pasargāt terorakta laikā. 

Rokasgrāmatas mērķis ir atklāt cilvēkiem, kas būtu pirmais, kas jādara tādos neprognozējamos gadījumos, kad notiek negaidīta apšaude ar ieročiem.

Bieži vien ir dzirdēts, kad dažādās traģēdijās izdzīvojušie stāsta, ka viņi ir izglābušies, pateicoties faktam, ka ir izlikušies par mirušiem. Bieži vien sasmērējot sevi ar blakus gulošo cilvēku asinīm. Šī rokasgrāmata neiesaka tā rīkoties – pirmais, kas jādara – ir jāmēģina aizbēgt vai paslēpties.

Tāpat ir jāmēģina mudināt arī citus iesaistītos bēgt un savas personīgās mantas ir jāatstāj uz vietas.

Slēptuvei ir jābūt tādai, kas nelaidīs cauri lodes – stikls, ķieģelis, koks un metāls nelīdzēs.

Kad esat noslēpies, jābūt klusiem un jāizslēdz telefonu skaņa. Vajadzētu aizbarikādēties un censties sazvanīt atbildīgos dienestus, nosaucot, kur atrodaties, kādi izskatās uzbrucēji, vai ir saņemti ķīlnieki un vai kāds ir ievainots.

Pilns pamācības teksts atrodams šeit!

Info: irishexaminer.com

Leave a Comment