Neticami – lai atbrīvotos no vēža, 16 stundu ilgā operācijā tika “pārbūvēta” seja, izmantojot pleca kaulu un muguras muskulatūru

Foto: The Cancer Chronicles / Facebook

Džena Teilore 2017. gadā devās pie zobārsta, lai apskatītu kādu “kamolu”, kas bija izveidojies uz žokļa. Pēc diviem mēnešiem viņai paziņoja, ka viņas galvaskausā ir kaulu vēzis. Bija nepieciešams veikt trīs nedēļu ķīmijterapiju un 16 stundu operāciju. Viņas “pārbūvētajai” sejai bija nepieciešami vairāki mēneši, lai atkoptos, taču tagad Džena var atkal ēst, dzert un runāt.

Sieviete ir apkopojusi un publicējusi neticamu fotogaleriju, kurā parādīts viņas atkopšanās laiks no dzīvības glābšanas operācijas, kurā bija nepieciešams atjaunot viņas seju, izmantojot kaulu no Dženas pleca. Pati Džena stāstīja, ka pagājušajā gadā viņa tika paziņots, ka viņai ir audzējs augšžoklī, tāpēc bija nepieciešama trīs nedēļu ilgas un nogurdinošas ķīmijterapijas un 16 stundu ilga operācija, lai viņa izdzīvotu.

Kopš milzīgās operācijas, ar kuras palīdzību Džeina Teilore tika veiksmīgi atbrīvota no vēža, 30 gadus vecajai sievietei no Londonas bija atkal no jauna jāiemācās kā ēst, dzert un runāt. Lai sieviete labāk tiktu galā ar savām pārmaiņām, Teilora laiku pa laikam uzņēma savas sejas fotodienasgrāmatu, kā uztūkums uz sejas pamazām pāriet.

Džeina, kura joprojām ir pārliecināta, ka neizskatās “normāla” saka, ka ir laimīga, ka ir dzīva un nespēj noticēt, ka ir pārdzīvojusi pārvērtības.

Pēc zobārsta apmeklējuma izrādījās, ka pietūkums mutē ir sarkoma, kas ir rets vēža paveids, kas var ietekmēt jebkuru ķermeņa daļu.

Pašai Džeinai nevienā mirklī nešķita, ka viņa ir tik ļoti slima:

“Man nebija nekādu sāpju, es tikai jutu kaut ko uz seja. Man aiz deguna un zobiem bija kamols, tas bija pārāk liels, lai būtu kāda pūtīte, tas bija, apmēram, vīnogas lielumā. Sākotnēji mans zobārsts teica, ka tas ir augonis, bet es tā nedomāju. Tu negaidi, ka zobārsts diagnosticēs ļoti retu vēža paveidu, tāpēc mani nodeva uz Gija slimnīcu, lai veiktu biopsiju.”

Foto: The Cancer Chronicles / Facebook

Starp Teiloras pirmo testu un intensīvās ķīmijterapijas sākumu bija tikai divu nedēļu pārtraukums.

“Tas viss notika tik ātri. Biopsija man bija 1. augustā, tikos ar onkologu 7. augustā un 15. augustā man bija pirmā ķīmijterapija. Tiklīdz ārsti saprata, ka tas ir vēzis, viņi steidzās sākt ārstēšanu.”

Nesot ķīmijterapijas zāles un ūdeni mugursomā uz muguras, Teilora tika izmitināta četru zvaigžņu viesnīcā  Londonas centrālajā daļā, jo viņa ārstējās praktiski 24 stundas diennaktī.
Pēc ķīmijterapijas Teilorei šī gada martā  bija nepieciešama 16 stundu ilga operācija, lai izņemtu vēzi, kas bija izplatījies no žokļa tālāk vaigos un galvaskausā

Foto: The Cancer Chronicles / Facebook

Džeina MailOnine stāstīja: 

Viņi izgrieza lielāko daļu mana augšžokļa, acs dobuma un izgrieza caurumumutes jumtuTas bija neticami  viņi izņēma daudz audzēja un kaulu. Tad viņi apgrieza mani  un nogrieza daļu no manas labās lāpstiņas. Tad viņi apgrieza mani atpakaļ un ielika to manā sejā.

Ārsti uzskata, ka ir veiksmīgi izņēmuši visu vēzi un tagad novēroja Dženu. Atlabšana nepavisam nebija vienkārša, jo pēc piecām dienām jaunā miesa viņas sejā sāka atmirt, kas bija bīstama komplikācija.

Viņas ārsti un ķirurgi steidzās atpakaļ uz slimnīcu, lai veiktu 10 stundu ilgu ārkārtas operāciju, lai pārstādītu vēnu no viņas kājas uz galvu. 

Vēža uzvarētāja stāstīja, ka viņas vecāki bija pārbijušies, taču viņa ļoti ticēja savai ķirurģijas komandai. Ķirurgi bija teikuši, ka operācija prasīs 4 stundas, taču viņas vecāki apgalvoja, ka tā notika 10 stundas. Pēc operācijas viņa zaudēja gandrīz visus zobus, palikuši bija tikai četri, un viņas seja pēc tam bija ļoti pietūkusi.

Viņa teica: Es zināju, ka tas būs slikti, bet, kad vēlāk paskatījos spogulīnodomāju: Es neizskatos pēc  cilvēka, kas  tas ir?.

Ķirurgiem izdevās veikt visu operāciju, negriežot Teilorai seju, bet viņi no apakšas izoperēja ievērojamu daudzumu  kaulu un audu.

“Kļūst arvien labāk, bet es joprojām izskatos mazliet dīvaini, un runāt ir grūti. Nākotnē ķirurgiem varētu nākties  veikt  vairāk labošanas darbu, lai redzētu, vai viņi var ielikt zobus vietā, kur operēts.

Tas ir grūti, jo man ir neticami paveicies, bet es paskatos uz savu seju un redzu, ka  ir mainījusies  tas ir pastāvīgs atgādinājums, ka man bija vēzis.”

Foto: The Cancer Chronicles / Facebook

Avots: dailymail.co.uk

 

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru