Nogurušas kājas vai vēnu mazspēja?

Vasara ir sākusies, un daudzi no mums ir pamanījuši izmaiņas savā ķermenī. Viena no biežākajām izmaiņām ir smagas kājas. Ir sajūta, ka jūsu kājas pēcpusdienā ir tik nogurušas, ka gribas tikai un vienīgi atgulties.

Ja siltajā laikā ar to saskaraties vairākas dienas pēc kārtas, tas liecina par iespējamu vēnu varikozi. Daudzi par to neaizdomājas un turpina sadzīvot ar diskomfortu. Diemžēl ar šo saslimšanu saskaras daudzi, taču tikai daži zina praktiskākās ārstēšanas metodes.

Vēnu varikoze ir plaši izplatīta saslimšana un ļoti aktuāla problēma. Varikoze jeb paplašinātas vēnas ir visbiežāk sastopamā vēnu slimība. Tā ir sliktas asinsrites simptoms, kuras cēlonis ir asinsvadu elastības trūkums Nopietnas vēnu saslimšanas piemeklē katru otro Latvijas iedzīvotāju, jo cilvēki ikdienā par savu kāju veselību nereti aizdomājas novēloti. Taču tik pat bieži cilvēki vēršas pie drastiskām vēnu problēmu ārstēšanas metodēm, izvēloties operāciju, kad pirms tam nav mēģināts risinājuši problēmu ar medikamentiem.

Šobrīd aptiekās pieejami flebotropie bezrecepšu medikamenti, kas ir ļoti efektīvi apakšējo ekstremitāšu hroniskas venozas mazspējas ārstēšanai. Klīniskajos pētījumos pierādīts, ka visefektīvākie ir mikronizēta diosmina un hespiridinu saturošie medikamenti. Viens no tādiem ir Hesio 500mg, kura parastā deva ir 1 tablete 2 reizes dienā.  Hesio palielina vēnu sieniņu tonusu, samazinot venozo sastrēgumu. Vienlaikus tas aizsargā mazos asinsvadus (kapilārus) un uzlabo mikrocirkulāciju un limfas plūsmu. Tādējādi Hesio mazina hroniskas venozas mazspējas simptomus.

Jaunums aptiekās ir Hesio 1000mg tabletes, kura sastāvā ir mikronizēts diosmīns un hespiridīns, un dienas deva ir tikai 1 tablete dienā, kas lietošanu padara daudz ērtāku.

Ķirurģiska iejaušanās ir pēdējais posms vēnu varikozes ārstēšanā. Pirms tam daudzas problēmas var atrisināt pareizu zāļu lietošana. Atceries, ka savlaicīga ārstēšana var novērst dārgu ķirurģisku operāciju nepieciešamību.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment