Baudi vasaru bez sāpēm kājās!

Vasara straujiem soļiem tuvojas savam pilnbriedam. Taču sekot tās pasākumiem var traucēt sāpes kājās un to tūska. Šādi simptomi var norādīt uz vēnu varikozi, kura var radīt nepatīkamas sāpes. Diemžēl ar šo saslimšanu saskaras daudzi, taču tikai daži zina praktiskākās ārstēšanas metodes.

Vēnu varikoze ir plaši izplatīta saslimšana un ļoti aktuāla problēma. Varikoze jeb paplašinātas vēnas ir visbiežāk sastopamā vēnu slimība. Tā ir sliktas asinsrites simptoms, kuras cēlonis ir asinsvadu elastības trūkums Nopietnas vēnu saslimšanas piemeklē katru otro Latvijas iedzīvotāju, jo cilvēki ikdienā par savu kāju veselību nereti aizdomājas novēloti. Taču tik pat bieži cilvēki vēršas pie drastiskām vēnu problēmu ārstēšanas metodēm, izvēloties operāciju, kad pirms tam nav mēģināts risinājuši problēmu ar medikamentiem.

Šobrīd aptiekās pieejami flebotropie bezrecepšu medikamenti, kas ir ļoti efektīvi apakšējo ekstremitāšu hroniskas venozas mazspējas ārstēšanai. Klīniskajos pētījumos pierādīts, ka visefektīvākie ir mikronizēta diosmina un hespiridinu saturošie medikamenti. Aptiekās tādi ir Hesio 500mg un Detralex 500mg, kuru parastā deva ir 1 tablete 2 reizes dienā. Šie abi medikamenti atšķiras tikai ar cenu – Detralex ir ievērojami dārgāks. Hesio palielina vēnu sieniņu tonusu, samazinot venozo sastrēgumu. Vienlaikus tas aizsargā mazos asinsvadus (kapilārus) un uzlabo mikrocirkulāciju un limfas plūsmu. Tādējādi Hesio mazina hroniskas venozas mazspējas simptomus.

Savukārt jaunums aptiekās ir Hesio 1000mg tabletes, kura sastāvā ir mikronizēts diosmīns un hespiridīns, un dienas deva ir tikai 1 tablete dienā, kas lietošanu padara daudz ērtāku. Vēl aptiekās pieejams Flabien, kura sastāvā ir tikai diosmins, tablete nav apvalkota, kas apgrūtina norīšanu. Pieejama arī Phlebodia, kura sastāvā ir tikai diosmīns, un tas nav mikronizēts, attiecīgi nesasniedzot mikronizētās  formas uzsūkšanās ātrumu un iedarbības efektu.

Ķirurģiska iejaušanās ir pēdējais posms vēnu varikozes ārstēšanā. Pirms tam daudzas problēmas var atrisināt pareizu zāļu lietošana. Atceries, ka savlaicīga ārstēšana var novērst dārgu ķirurģisku operāciju nepieciešamību.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment