ASV tehnoloģiju gigants Nvidia paziņo, ka drīzumā atsāks savu augstākās klases mākslīgā intelekta (MI) mikroshēmu pārdošanu Ķīnai.
ASV valdība ir apliecinājusi uzņēmumam, ka tā piešķirs licences, kas nepieciešamas eksporta atsākšanai uz pasaules otro lielāko ekonomiku, uzņēmums paziņoja emuāra ierakstā.
Šis solis atceļ aizliegumu pārdot Nvidia H20 mikroshēmas Pekinai, ko aprīlī noteica ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija, baidoties, ka tās varētu izmantot Ķīnas armija.
Mikroshēmas ir bijušas galvenais eksporta kontroles mērķis, kura mērķis ir nepieļaut, lai Pekina nonāktu šajās progresīvajās tehnoloģijās, jo MI sacensības starp ASV un Ķīnu kļūst arvien karstākas. ASV Tirdzniecības departaments nekavējoties neatbildēja uz BBC komentāru pieprasījumu.
H20 mikroshēma tika izstrādāta speciāli Ķīnas tirgum pēc tam, kad Baidena administrācija 2023. gadā noteica ASV eksporta ierobežojumus. Trampa administrācija šī gada aprīlī faktiski aizliedza tās pārdošanu.
Paziņojums tika sniegts laikā, kad tirdzniecības spriedze starp Pekinu un Vašingtonu mazinājās. Maijā abas valdības vienojās par pagaidu pamieru tarifu konfliktā.
Viņas noteica 12. augusta termiņu, lai panāktu ilgtermiņa vienošanos par augstajiem tarifiem, kas viena otrai noteikti kopš Trampa atgriešanās Baltajā namā šogad.
Pēdējās nedēļās Pekina ir atvieglojusi tirdzniecības kontroli attiecībā uz retzemju elementu eksportu, savukārt ASV ir atcēlusi ierobežojumus mikroshēmu dizaina programmatūras uzņēmumiem, kas darbojas Ķīnā.
Nvidia jau sen uzskata Ķīnu par svarīgu tirgu, un valsts ir viena no tās galvenajām pircējām pasaulē. Nvidia izpilddirektors Jensens Huangs mēnešiem ilgi ir lobējis abas puses par H20 mikroshēmu pārdošanas atsākšanu Ķīnā.
Uzņēmums paziņoja, ka Huangs, kurš pašlaik atrodas Ķīnā, tikās ar Trampu, lai vēlreiz apstiprinātu Nvidia apņemšanos radīt darbvietas un nodrošināt ASV vadošo lomu mākslīgā intelekta jomā pasaulē.
Huangs tikās arī ar Ķīnas valdības un nozares amatpersonām, lai apspriestu, kā mākslīgais intelekts var palielināt produktivitāti un veidus, kā droši veicināt pētniecību.
Pagājušajā nedēļā Nvidia kļuva par pirmo uzņēmumu pasaulē, kura tirgus vērtība sasniedza 4 triljonus ASV dolāru.