Par visiem, kuri iepērkas internetā, turpmāk būs jāiesniedz informācija VID, paredz jaunie likuma grozījumi

 

Pēdējie grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām” paredz stingrāk kontrolēt preču tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu internetā, raksta portāls la.lv.

Ar šīm izmaiņām plānots uzlabot pieejamību informācijai, kas Valsts ieņēmumu dienestam (VID) nepieciešama nodokļu administrēšanā. Interneta komersantam informācija VID turpmāk būs jāsniedz ne tikai par nodokļu maksātājiem, bet arī par visiem klientiem, kuri iepērkas vai izmanto pakalpojumus internetā.

Likumā noteikts pienākums maksājumu karšu datu apstrādes pakalpojuma sniedzējam, elektroniskās naudas iestādei un citam tehniskā pakalpojuma sniedzējam pēc VID pieprasījuma izsniegt tā rīcībā esošos vai glabātos cita nodokļu maksātāja saimnieciskās un finansiālās darbības datus. Šāda kārtība paredzēta, lai varētu identificēt nereģistrētu saimniecisko darbību un iegūtu informāciju par gadījumiem, kad uzņēmumi slēpj vai neuzrāda visus savus ienākumus.

Līdz šim VID no ārvalstu nodokļu administrācijas nevarēja iegūt informāciju par kādas citas valsts komersanta darījumu vērtību Latvijā, jo nebija iespējams nodrošināt pierādījumus par iespējamo nodokļu nemaksāšanu Latvijā. Tagad tas būs iespējams, jo kredītiestādēm noteikts pienākums informēt par šādu komersantu darījumu apjomu Latvijā.

VID turpmāk varēs iegūt informāciju arī no pasta komersantiem par personām, kuras, izmantojot šos pakalpojumus, veic saimniecisko darbību. Esot jau atklātas vairāk nekā 20 ārvalstu tīmekļa vietnes, kuru īpašnieki regulāri piegādā preces Latvijas iedzīvotājiem un kuriem, iespējams, ir jāreģistrējas kā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājiem un jāmaksā nodoklis, taču tas nav izdarīts, valsts budžetam nodarot ievērojamus zaudējumus.

Ar grozījumiem paredzēts uzlabot regulējumu, kas, konstatējot pārkāpumu, ļauj atslēgt domēna vārdu (simbolisks nosaukums, kas internetā tiek izmantots, lai apzīmētu noteiktu tīmekļa vietni). Plānots, ka domēna vārdu varēs atslēgt visos gadījumos, kad preču piegādātājs vai pakalpojuma sniedzējs nav identificējams, kā arī ja nodokļu maksātājs piedāvā preces vai pakalpojumus, kuru distances tirdzniecība ir aizliegta.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru