Ceļotāju aprindās, īpaši to, kuri apmeklē siltās zemes, cieņā ir tā dēvētās „all inclusive” jeb „viss iekļauts cenā” viesnīcas. Pamatā „all inclusive” cenā ir iekļauti ēdieni un dzērieni neierobežotā daudzumā, tostarp vietējie alkoholiskie dzērieni. Cilvēkus valdzina ilūzija, ka viņi kaut ko var dabūt bez maksas, lai gan patiesībā par visu jau ir samaksāts iepriekš. Tas nav nekas pārsteidzošs, jo vairums no mums parasti izliekas nesaprotam slaveno teicienu „Bez maksas ir tikai siers peļu lamatās”.
Tomēr „all inclusive” pieredze ne vienmēr ir finansiāli izdevīga viesnīcām, tāpēc tās darbinieki dara visu, lai tūristu izēšanās un negausīgā dzeršana tomēr būtu cik necik izdevīga. Vienas tādas „viss iekļauts cenā” viesnīcas šefpavārs nācis klajā ar šokējošu atzīšanos, ko taupības nolūkos dara viesnīcas darbinieki…
1. Visbiežāk liellopu gaļas vietā tiek pasniegta tītara gaļa.
Tītara gaļas struktūra ir elastīga, tāpēc to var vairakkārt uzsildīt.
2. Foreles un citu vietējo zivju vietā tiek pasniegta haizivs gaļa.
Tā tiek vārīta sālītā ūdenī, lai izzustu specifiskā garša. Atklāt krāpšanos ir praktiski neiespējami.
3. Mēs neizmetam 50 – 60 kg gaļas, kas palikusi pāri no iepriekšējās dienas „zviedru galda”. Tā būtu izšķērdība.
No gaļas tiek noskalota mērce, un nākamajā dienā to gatavo ar citām piedevām.
4. Tiek izmantoti zandarta un kalmāru konservi svaigu produktu vietā.
Zandrats un kalmāri, kas tik apetīti rosinoši pagatavoti tā vien prasa, lai tos nogaršotu, patiesībā ir gatavoti no konserviem, kas vispirms izmērcēti alū.
5. Piedāvājumā dominē kartupeļu ēdieni, jo tie ir kalorijām bagāti un ātri rada sāta sajūtu.
Viesnīcas virtuvē, kur es strādāju, trīs cilvēki visu dienu nodarbojas tikai un vienīgi ar kartupeļu mizošanu, stāsta pavārs. Es dienā pievienoju kartupeļus vismaz trim ēdieniem.
6. Gaļas cehā nekas netiek izmests, izmanto pilnīgi visu.
Kotletēm parasti tiek izmantota teļa fileja un daudz tādu gaļas atgriezumu, par kuriem jūs negribētu zināt, tāpēc izvairieties „all inclusive” viesnīcās mieloties ar kotletēm, izvēlieties tikai tādu gaļu, kas ir gabalos. Es atkārtoju: kotletes labāk neēdiet.
7. Nesteidziet baudīt turku nacionālās virtuves uzkodas.
Parēķināsim: lai pagatavotu 1 kg “turku raw kotlešu” ir nepieciešamas divas stundas. Atkarībā no viesu skaita ir jāpagatavo vismaz 20 kg. Visi ingredienti tiek sajaukti vienā lielā toverī. Pavāru mācekļi uzauj kājās polietilēna maisiņus un rāpjas iekšā šajā toverī, lai masu kā nākas samīcītu. Raw kotlešu konsistence izdodas lieliska, kā garšo, es nezinu, jo neesmu pagaršojis. Bet viesiem garšo.
8. Neēdiet salātus, kam pievienota majonēze.
Būtu naivi domāt, ka viesnīcā, kur ēdiens tiek gatavots 2000 viesiem, viss tiek darīts stingri ievērojot higiēnas noteikumus. Nebūtu prāta darbs, mielastā izvēlēties salaātus, kuriem pievienota majonēze – tā ir īsta baktēriju vairošanās paradīze.
9. Un nu par saldumiem…
Ne pirmā svaiguma tortes, kas palikušas pāri no iepriekšējās dienas, tiek savāktas no stiklotajiem skapjiem, nedaudz „uzlabotas” ar glazūru, šokolādes skaidiņām, augļiem, putukrējumu un noliktas atpakaļ saldumu vitrīnās.
10. Un tomēr viss NAV iekļauts cenā…
Lai apmānītu viesus, mēs lielos daudzumos gatavojam dekorus no arbūziem un melonēm. Pēc maniem aprēķiniem, uz 20 ēdieniem ir apmēram 50 dekori. Vispirms ir jāpabaro acis, bet tikai pēc tam vēders. Un mēs zinām, kā to panākt.
11. Izvēlieties ēdienu, ko pavārs gatavo jums redzot.
Es zinu, tur veidojas rindas. Zinu, ka tas nav pats garšīgākais no bagātīgā piedāvāto ēdienu klāsta. Tomēr, ticiet man, tas ir pats nekaitīgākais un veselībai drošākais no visa, ko jūs varat nobaudīt viesnīcā.
Iespējams, pieredzējušos ceļotājus no mūsu platuma grādiem nevar pārsteigt ar tamlīdzīgām „viltībām”, jo esam rūdīti paši savos lielveikalos, taču tomēr ir vērts ņemt vērā.
Avots: puaro.lv