Piecas brīvdienas, lai kārtīgi nosvinētu Jāņus – sapnis vai realitāte?

Foto: spoki.lv

Nākamajā – 2020.gadā – 22.jūnija darba dienu, kas iekrīt pirmdienā starp svētdienu 21.jūniju un svētku dienu 23.jūniju, ir iecerēts pārcelt uz sestdienu, 2020.gada 13.jūniju. Līdz ar to uz Jāņiem valstī varētu būt piecas brīvdienas.

Jāatzīmē, ka šī iecere pamatā attiecas uz valsts pārvaldes iestādēm, kas tiek finansētas no valsts budžeta un kurās noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai.

Rīkojuma projekts Par darba dienas pārcelšanu 2020.gadā ceturtdien, 9.maijā, izsludināts valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāpieņem valdības sēdē, skaidro Labklājības ministrija.

Latvijas Darba likumā ir noteikts, ja darba nedēļas ietvaros viena darba diena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša ietvaros. Rīkojums par šādu darba dienas pārcelšanu nākamajā gadā ir jāizdod ne vēlāk kā līdz kārtējā gada 1.jūlijam.

Tāpat saskaņā ar likumu ja darbinieks savas reliģiskās pārliecības vai citu pamatotu iemeslu dēļ nevar ierasties darbā pārceltajā darba dienā, šī diena tiek uzskatīta par darbinieka ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma dienu vai, vienojoties ar darba devēju, tā tiek atstrādāta citā laikā.

Darba dienas pārcelšanas gadījumā minētais darbs nav uzskatāms par virsstundu darbu.

Ministrija atzīmē, ka darba dienu pārcelšana Latvijā tiek īstenota jau daudzus gadus un kļuvusi par tradīciju, kuru sabiedrība kopumā atbalsta un vērtē pozitīvi.

Vienlaikus 2020.gada 22.jūnijs plānota kā vienīgā darba diena, kuru nākamajā gadā plānots pārcelt

Avots: BNN.lv

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru