Fotogrāfijā Rolands, Ilona un Bārts Baloži-Ūdri pēc četru mēnešus ilgu rehabilitācijas periodu Siguldas slimnīcā.
Ceļu satiksmes negadījumā smagi cietušā mūziķa Rolanda Ūdra jeb Ūdrīša ģimene pirms dažām nedēļām saņēmusi Valsts policijas lēmumu, ka kriminālprocess Ūdrīša avārijas krimināllietā ir izbeigts, kaut gan autovadītājs vairāk nekā divas reizes pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu, žurnālam Kas Jauns pastāstījusi mūziķa dzīvesbiedre Ilona Balode-Ūdre.
„Valsts policija uzskata, ka notikušajā ceļu satiksmes negadījumā ir vainojams pats Ūdrītis, kurš nenovērtēja attālumu līdz transportlīdzeklim, kas viņu notrieca. Tāpat viņš neesot novērtējis transportlīdzekļa braukšanas ātrumu un nav pārliecinājies – brauktuves šķērsošana nav bīstama un netiks traucēta transportlīdzekļu satiksme. Tajā pašā laikā ir konstatēts, ka transportlīdzekļa vadītājs, kura vadītais sporta auto notrieca Ūdrīti, bija ievērojami pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu, proti, braucis ar 72 km/h lielu ātrumu atļauto 30 km/h vietā,” teikts policijas lēmumā.
Ilona nekavējoties vērsusies pēc juridiskās palīdzības pie advokātiem, jo sapratusi, ka šajā situācijā ir nepieciešama profesionāla aizmugure. Ilonas lūgumam pēc palīdzības atsaucās zvērināti advokāti Jānis Bramanis un Raivo Klotiņš. Pašlaik Valsts policijas lēmums ir pārsūdzēts un prokuratūrai lūgts to atcelt.
„Man ir svarīgi, lai lieta tiktu izskatīta rūpīgi. Pirms sprieduma saņemšanas centos par negadījumu nedomāt, nevēlējos sevī iesēt naida sēklu. Turklāt, visu enerģiju koncentrēju Ūdra atlabšanai un Bārtiņam. Paļāvos, ka lieta tiek izmeklēta. Kad izlasīju lēmumu, mani pārņēma netaisnības sajūta. Sapratu, ja tagad neko nedarīšu, vēlāk nožēlošu, ka tomēr necīnījos un necentos detalizētāk noskaidrot patiesību.
Mans mērķis nav likt kādam ciest vai atriebties. Taču, mans cilvēciskais pienākums, redzot klaju netaisnību, ja tas ir manos spēkos, iejaukties un darīt visu, lai netaisnība tiktu labota. Citādi es nespēšu pati sevi cienīt. Katru reizi, kad skatos uz Ūdri, man par to būs jādomā. Turklāt, Ūdris arī vēl tagad, pēc visa, kas ar viņu noticis, saka, ka nevēloties, lai šoferim sanāk „sū.i”. Pat neskatoties uz to, ka šis cilvēks nav izrādījis nekādu interesi, kā pēc negadījuma klājas Ūdrim. Es vēlos panākt morālu taisnīgumu,” saka Ilona.
Viņa arī atklājusi, ka pēc četriem Siguldas rehabilitācijas centrā pavadītiem mēnešiem mūziķis nu dosies mājās. Ūdrītis esot iegrimis depresijā un sievai teicis, ka pats sev riebjas.
“Ja martā Rolands spēja tikai gulēt, viņam bija nepieciešama nepārtraukta uzraudzība, sarežģīta aprūpe un viņš pat nespēja gultā pagrozīties, tad pēc četriem rehabilitācijas mēnešiem viņš jau spēj pats ēst, nosēdēt ratiņkrēslā un, lai arī vēl neskaidri, bet var runāt. Viņš vairs nespēlē ģitāru, un pat nespēj bez citu palīdzības aiziet uz tualeti. Priekšā vēl būs garš un grūts ārstēšanās ceļš un rezultāts smadzeņu traumu gadījumos nav paredzams. Viņa apziņa ir skaidra, un viņš saprot savu stāvokli un to, ka nekas vairs nav tā kā agrāk,” stāsta Ilona.
Avots: Focus.lv / Foto: Privātais arhīvs