Vai Rīgas dome patiesi nevienā jomā nesadarbojas ar agresorvalstīm?

Rīgas domes deputāts Valdis Gavars

Rīgas dome Lai arī Rīgas pašvaldība šķietami cenšas uzlabot situāciju pilsētā, tā allaž nonāk situācijās, kuras prasa sīkākus paskaidrojumus. Politiski neviennozīmīgos laikos jābūt uzmanīgam, ar ko veidot sadarbību un kādus apgalvojumus paust publiski. Jau kārtējo reizi pierādās, ka Rīgas pašvaldības paustais nav gluži patiesība.

Gluži nesen – 20. janvārī – publiskajā telpā izskanējis, ka pašvaldība nevienā jomā nesadarbosies ar agresorvalstīm vai to satelītu atbalstītājiem. Patiesā situācija ir gluži citāda, jo, piemēram, Rīgas liftu detaļas arvien tiek piegādātas no Baltkrievijas. Turklāt tiek piegādātas ne tikai detaļas, bet veidota sadarbība arī uzņēmumiem, kuri saistīti ar agresorvalstīm.

Lai arī tiešā veidā sadarbība ar Krievijas un Baltkrievijas uzņēmumiem nenotiek, Rīgas dome to dara pastarpinātā veidā. Piemēram, saņemot pakalpojumus no uzņēmumiem, kuru patieso labumu guvēji ir agresorvalstīs dzīvojošie un to pilsoņi. Piemēram, pastāv liels jautājums, vai detaļas liftiem arvien tiek piegādātas no Baltkrivijas, jo analogi Eiropā tām ir grūti pieejami un dārgi, tāpat kā pilnīga liftu maiņa.

Viens no uzņēmumiem, kas sniedz liftu uzturēšanas pakalpojumu, ir SIA Avva, kura īpašniece Anastasija Švidkova ir Krievijas Federācijas pilsone. Par Avva patiesā labuma guvēju viņa kļuvusi vien pērnā gada nogalē. Bez A. Švodkovas uzņēmuma Rīgas pašvaldība pakalpojumu saņem arī no arī SIA Recept-Holding Lifts, kura īpašniece ir Baltkrievijas pilsone Aksana Maisinoviča.
Lai arī, iespējams, kādreiz nākotnē Rīgas domei izdosies paust viedokli, nenonākot pretrunās ar pausto, šobrīd tā vēl nav. Jebkura rīcība ir skaļāka par vārdiem un viegli pierādāma.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Leave a Comment