Ieradums sūdzēties
Cilvēki, kuriem vienmēr ir iemesls sūdzēties, ir vairāk biedējoši nekā atklāti rupji cilvēki un ļaudis. Viņu negatīvisms iesūcas kā purvains purvs: lēni, neizbēgami, šausmīgi.
Protams, daudzi tagad domāja: tas nav mans stāsts! Un šeit man jums ir jāsagādā vilšanās. Un kā ar: “mākoņains, auksts, negribas tā celties…”, “kādu 200 rubļu burdu sauc par espresso?!”, “atkal sastrēgums, protams, , ceļmala nav tīrīta…”
Bet neapmierinātība ir tā pati sūdzība! Tagad atcerieties, cik daudz šādu sūdzību esat nosūtījis Visumam, pat nepievēršot tām uzmanību?
Ir lieliska tehnika, kas vienmēr izraisa izbrīnu: mēģiniet ielikt glāzē vienu monētu par katru sūdzību/neapmierinātību. Jūs būsiet pārsteigts par viņu skaitu dienas beigās!
Nav svarīgi, kādu sūdzības formu mēs “izvēlamies”. Tā rezultātā mēs vienmēr kļūstam par postošas negatīvas enerģijas avotu. Mēs ciešam paši un kaitējam citiem. Bet starp viņiem ir mums visdārgākie cilvēki! Neaizmirstiet par to, kad atkal vēlaties sagrozīt neapmierināto raktuvi. Iemācieties uztvert pat visnepatīkamākās lietas ja ne ar pateicību, tad vismaz ar humoru.
Piemēram, man ir bērnības draugs ar pārsteidzošu humora izjūtu. Kaut kā sen, es dzirdēju no viņa frāzi: “Kāda laime! Beidzot atkal tika izslēgts karstais ūdens.
Un tad, kā saka – bez komentāriem 😊
Ieradums attaisnoties un vainot
Kopumā šie divi ieradumi ir viens. Vismaz tāpēc, ka viņi vienmēr staigā pa pāriem. Mēģinot attaisnoties par sliktu darbu, dusmīgiem vārdiem, nepareizu lēmumu, mēs meklējam vainīgo.
Bet vai mūsu spēkos nav savaldīt emocijas, septiņas reizes nomērīt, laicīgi apstāties? Noveļot vainu uz citu, mēs atzīstamies savā infantilismā, nevēlēšanās uzņemties atbildību. Bet veiksme, nauda, mīlestība: viss, uz ko mēs dzīvē tiecamies, ir milzīga atbildība! Tātad, kāpēc Visums mums to visu sūtītu, ja mēs neesam gatavi? Es domāju, ka jūs pats to ļoti labi saprotat.
Kas attiecas uz mani, daudz lietderīgāk ir nevis vainot un nemeklēt attaisnojumus, bet gan pateikties par pieredzi, izdarīt secinājumus un neatkārtot kļūdas.
Un, ja pēc raksta izlasīšanas pieķērāt sevi pie domas, ka arī jums ir kāds no uzskaitītajiem ieradumiem, nesteidzieties kaunēties un sarūgtināt. Galu galā tagad jūs zināt savas labklājības ienaidnieku, kas nozīmē, ka būs daudz vieglāk viņu uzvarēt.
Ikviens atbrīvojieties no ieradumiem, kas zog laimi un veiksmi!