VID skaidrās naudas rekordkrājēja bērna mātes – arī VID darbinieces – deklarācijas rāda “zilus brīnumus”!

VID-Inara-Petersone

Attēlā: Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone

Zili brīnumi – šādu iespaidu rada ziņas, ko savās amatpersonas deklarācijās uzrādījusi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes vecākā izmeklētāja Evija Sudmale, kura, spriežot pēc deklarāciju sakritībām, ir arī Pietiekjau aprakstītā Finanšu policijas vadības pārstāvja, skaidrās naudas rekorduzkrājēja Jurģa Kijoneka bērna māte: deviņi dzīvokļi “parādās”, tad bez pēdām “izgaist”, savukārt vietā “parādās” divi zemes gabali. Ne Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone, ne pati Sudmale šos “zilos brīnumus” komentēt vai izskaidrot nevēlas.

Vēl 2011. gadā Sudmalei saskaņā ar VID publiskās datu bāzes ziņām bijis viens vienīgs dzīvoklis Jelgavā. Taču jau 2012. gadā, nedeklarējot nevienu iegādes darījumu, Finanšu policijas izmeklētāja jau uzrādījusi veselus desmit viņai Jelgavā piederošus dzīvokļus.

“Zilie brīnumi” ar vecākās izmeklētājas īpašumiem ir turpinājušies arī 2013. gadā: kā rāda viņas amatpersonas deklarācija, klātpienākušie deviņi dzīvokļi atkal “izčibējuši” bez kāda darījuma veikšanas, savukārt vietā – tāpat nedeklarējot nevienu darījumu – nākuši divi Jelgavas zemes gabali.

Sudmale nevēlējās Pietiek sniegt nekādu informāciju deklarēto īpašumu maiņu, un arī Pētersones vadītā VID oficiālā atbilde uz jautājumu, vai VID pēdējos trīs gados ir veiktas kādas pārbaudes par Sudmales amatpersonas deklarācijās uzrādītajām ziņām un, ja ir bijušas, tad kādi ir to rezultāti, bija – sabiedrībai neesot tiesību to uzzināt.

Tikmēr no citiem avotiem Pietiek ir zināms, ka “brīnumainās pārvērtības” saistītas ar daudzdzīvokļu ēku Jelgavā, Tirgoņu ielā 1.

No portāla Jelgavas vēstnesis tagad ir izņemta publikācija “Īpašniece nojauc bīstamo ēku Tirgoņu ielā”, kurā Sudmale kā ēkas īpašniece stāstījusi, ka “īpašumu pirms aptuveni gada nopirku”.

Taču pēc īpašuma iegādes (cena publikācijā nav nosaukta, Sudmale tikai minējusi, ka īpašums “bija normālā stāvoklī) tas vairākkārt dedzis, un Finanšu policijas izmeklētāja graustu 2013. gadā nojaukusi, paziņojot, ka “jaunu ēku uz zemes nebūvēs, bet labprāt to ļautu izmantot bērnu un jauniešu aktivitātēm”.

Ēkas nojaukšana dod atbildi jautājumam par deviņu dzīvokļu mistisko pazušanu, bet ne par to parādīšanos, – Pietiek aptaujātie nekustamo īpašumu eksperti apliecina, ka šādā vietā esošas deviņu dzīvokļu ēkas ar zemi iegāde varētu būt maksājusi vismaz 15-20 tūkstošus eiro – summu, kam noteikti būtu bijis jāparādās amatpersonas deklarācijā.

Savukārt zemesgrāmatas informācija rada priekšstatu, ka Finanšu policijas izmeklētāja Jelgavas vēstnesim nav teikusi taisnību, apgalvojot, ka īpašumu Tirgoņu ielā esot “nopirkusi”.

Valsts vienotā datorizētā zemesgrāmata apliecina, ka nekustamais īpašums, kas sastāvējis no 1743 kvadrātmetru zemesgabala un dzīvojamās ēkas 234,9 kvadrātmetru kopplatībā, Sudmales īpašumā 2012. gadā pārgājis ar Limbažu tiesas lēmumu pēc tam, kad ticis pasludināts tā iepriekšējās īpašnieces maksātnespējas process.

Nekas par kādu darījuma summu zemesgrāmatas datos nav minēts. Lai gan ir iespējams, ka īpašums iegādāts izsolē, kurā nosolītā cena zemesgrāmatā nav tikusi uzrādīta, arī tas nedod atbildi par nākamajā gadā deklarēto divu zemesgabalu “parādīšanos”.

“Par vienu zemesgabalu vēl viss skaidrs – māja nodega, un pircēja pamanīja, ka zem tās taču ir zeme,” joko viens no Pietiek aptaujātajiem nekustamo īpašumu jomas pārstāvjiem. “Taču, kur tāpat vien, no zila gaisa parādījies otrais, – to gan es jums nevaru pateikt, tas jums jāprasa VID un Finanšu policijai, viņi, kā redzams, ir lielāki speciālisti.”

Avots: Pietiek.com / Attēlā: Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone

Leave a Comment