VIDEO: “Zebra” arhīvs – 90. gados Rīgā bedres bija daudz lielāka problēma, citās pilnā augumā varēja ielīst cilvēks

Jebkurš Rīgas iedzīvotājs šodien apgalvos, ka tik daudz bedru Rīgā vēl neesot bijis nekas, tieši tāpēc raidījums “Zebra” parakājās savos arhīvos, lai cilvēkiem parādītu, ka 90. gados bedres esot bijušas vēl traģiskākas nekā tagad.

1995. gadā bedre uz Kārļa Ulmaņa gatves bija tik dziļa, ka pats raidījuma vadītājs, Pauls Timrots, spēja tajā ielīst un paslēpties – bedres dziļums esot bijis cilvēka augumā.

Krustojumā pie mēbeļu nama lielas un asas kontūras bedres dēļ katru dienu, vismaz 5 – 10 mašīnas pārsita riepas vai salieca diskus, vēstīja kāds aculiecinieks.

Tajā laikā raidījums paviesojās arī pie servisā pie rallija braucēja Andra Šimkus. Šajā arhīva video redzams, ka automašīnai “Opel” ir ne tikai pārsista riepa un saliekts disks, bet papildu tam automašīnai arī salocīta stūres svira un pusass izsista no pārnesumkārbas. Pats Šimkus apgalvo, ka tajā laikā, 1995. gadā, šādi mašīnas bojājumi auto īpašniekam izmaksājuši 200 latu (295 eiro).

Pirms 25 gadiem Skanstes iela izskatījās kā nomaļš lauku ceļš, no asfaltēta ceļa seguma ne miņas – tikai un vienīgi bedres.

1999. gada raidījumā nofilmēts, kā uz Akmens tilta pie bedres mētājamies norauts automobiļa izpūtējs. Šajā pašā sižetā arī redzams Salu tilta pārvads, kur bedres apbraucamas tikai pa braucamās daļas kreiso malu.

1999. gadā Timrots izteicās: “Bedru Rīgā ir tik daudz, ka mēs varētu kā vecos krievu laikos, kad bija zīmes “Dziesmusvētki Rīgā – ātrums 40 km/h”. Tagad jau pie visām iebrauktuvēm Rīgā varētu mierīgi pielikt zīmi “Rīgā ir bedres”, un katrs, kas iebrauks bedrē, būs pats vainīgs.” 

Avots: delfi.lv

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru