Pārliecība
Ja esat pieradis kontrolēt savas finanses, tas noteikti ir labi, taču vai varat būt pilnīgi pārliecināts, ka pieņemat pareizos lēmumus? Dažkārt nākas vērsties pie profesionāliem finanšu konsultantiem, kuri labāk zina, kā rīkoties ar naudu. Tomēr jums godīgi jāatbild sev uz jautājumu: vai jūs patiešām uzticaties savam konsultantam? Personai, kas nodarbojas ar jūsu finansēm, ir jāiegūst pilnīga un beznosacījumu uzticība. Pretējā gadījumā jūsu sadarbība, visticamāk, nebūs produktīva.
Mērķis
Mērķu noteikšana rakstiski ir būtiska, taču bieži tiek ignorēta. Iestatiet konkrētus, izmērāmus, sasniedzamus, reālus un savlaicīgus mērķus. Ja neesat pārliecināts par savām spējām, sāciet ar maziem mērķiem. Ja jums izdosies tos viegli sasniegt, tas vairos jūsu pārliecību. Varēsi izvirzīt sev arvien jaunus mērķus un pēc tam tos sasniegt ar savu darbu.
Komunikācija
Par naudu nav pieņemts runāt. Sabiedrība ir tā sakārtota, ka šī tēma tiek uzskatīta par tabu. Nevienam nepatīk runāt par saviem ienākumiem un izdevumiem, dodot priekšroku šo informāciju paturēt noslēpumā ar septiņiem zīmogiem. Tomēr patiesībā nekā laba tajā nav. Ja cilvēki varētu brīvi runāt par naudu, algas kļūtu par caurskatāmāku tēmu. Protams, tas nav izdevīgi daudziem darba devējiem, jo viņu darbinieki var uzzināt, ka viņiem maksā daudz mazāku atalgojumu nekā kolēģiem. Atrodiet cilvēkus, ar kuriem varat apspriest finanšu tēmu.
Tagad jūs zināt nevis vienu, bet vairākus vārdus vienlaikus, kas var mainīt jūsu finansiālo stāvokli. Šie ir diezgan vienkārši noteikumi, kurus ir viegli īstenot. Nav nepieciešams lietot visus iepriekš aprakstītos vārdus uzreiz. Pietiek izvēlēties tikai vienu. Tagad tev ir jāizlemj, kad mainīsi savu finansiālo situāciju – tagad… vai nekad.