47 gadus vecā igauniete, skolotāja, 4 bērnu māte saņem atļauju veikt eitanāziju (atteikšanos no dzīves)

Sieviete no Igaunijas (47), kas reiz strādājusi par skolotāju un audzina 4 bērnus, saņēmusi atļauju veikt eitanāziju. Tā ir ar nolūku izraisīta otra cilvēka nāve ar mērķi atvieglot nenovēršamas un neatgriezeniskas viņa sāpes un ciešanas. Igauniete no dzīves nolēmusi šķirties Zviedrijā. Sieviete sirgst ar neārstējamu muskuļu slimību.

Slimība var viņu ietekmēt dramatiski. Tā pakāpeniski paralizē organismu un beigu beigās igauniete neizbēgami paliks nekustīga, guļam uz gultas un bez kustības spējām. Pašreiz eitanāziju ar dažādiem priekšnoteikumiem iespējams veikt Nīderlandē, Beļģijā, Šveicē, Francijā, Zviedrijā, Kanādā, ASV, Austrālijā, Luksemburgā, Dānijā, Austrijā, Japānā un Izraēlā. Sieviete izvēlējās “procedūru” veikt Zviedrijā.

Portālā “Manabalss.lv” tiek vākti paraksti. “Par labu nāvi – eitanāzijas legalizēšana” ir savākti 3167 paraksti, nepieciešamo 10 000 vietā, lai to varētu iesniegt izskatīšanai Saeimā. Veselības ministre Anda Čakša 2017. gadā skaidroja, ka cilvēki tik vienkārši nevar atteikties no savas dzīvības, to nevajadzētu legalizēt.

Eitanāzijas tūrisma galamērķis ir Šveice, un 2016. gadā tika saziedoti 10 000 eiro, lai nedziedināmi ar rīkles vēzi slimais Viesturs Bundža piepildītu savu pēdējo vēlēšanos – doties uz Šveici. Diemžēl Viesturs savu vēlēšanos nepiepildīja un no dzīves aizgāja ātrāk.

Avots: jauns.lv

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru