7 lietas par ziemas riepām, kuras nezināt ir kauns

Ziemas riepas ir būtiska drošas braukšanas sastāvdaļa, kad temperatūra pazeminās, ceļi apledo un ir daudz sniega.

Šīs specializētās riepas ir izstrādātas, lai nodrošinātu optimālu saķeri un vadāmību aukstā laikā, un salīdzinājumā ar vissezonas vai vasaras riepām tās piedāvā virkni priekšrocību. Pateicoties unikālajam protektora rakstam, mīkstākiem gumijas maisījumiem un riepu malām, ziemas riepas nodrošina izcilu saķeri ar apledojušu virsmu, uzlabo bremzēšanas veiktspēju un ievērojami samazina slīdēšanas risku.

Neatkarīgi no tā, vai pārvietojaties pa sniegotām ainavām vai manevrējat pa apledojušām pilsētas ielām, sava transportlīdzekļa aprīkošana ar ziemas riepām ir svarīgs piesardzības pasākums, kas palīdz nodrošināt Jūsu un apkārtējo drošību.

1.     Ziemas riepas ir noderīgas ne tikai tad, kad ir sniegs

 

Viens no lielākajiem maldiem par ziemas riepām ir tas, ka tās ir noderīgas tikai tad, kad ir sniegs. Tas ir nepareizi. Ziemas riepas palīdz arī apledojušos un vēsos laika apstākļos. Tas ir tāpēc, ka ziemas riepu gumija, atšķirībā no parastajām riepām, ir mīksta un lokana, kad laiks ir vēsāks. Ja vēlaties braukt mierīgi, tad pāreja uz ziemas riepām, tiklīdz mainās sezona, ir fantastiska ideja.

 

2.     Ziemas riepas ir daudz drošākas nekā vissezonas riepas

 

Jūs varētu domāt, ka visu sezonu riepas ir paredzētas, lai tās kalpotu visas sezonas. Tā ir taisnība tikai tad, ja braucat reti vai salīdzinoši pieticīgos apstākļos. Ar nelielu sniega vai ledus kārtiņu vissezonas riepām ir viegli tikt galā, taču ziemā mēdz uzsnigt bieza sniega kārta un temperatūra nokrist zem -30 ºC.

 

3.     Ziemas riepas ir obligāti nepieciešamas, kad temperatūra noslīd zem -7ºC

 

Temperatūrai pazeminoties, vissezonas riepas zemo temperatūru dēļ var būt ļoti cietas, kas nozīmē, ka saķere būs mazāka un bremzēšana būs apgrūtināta. Tas apgrūtina transportlīdzekļa vadāmību un padara to ārkārtīgi bīstamu.

 

Padomājiet par to šādi: Jūs esat pieraduši valkāt ziemas cimdus un ziemas mēteli, kad temperatūra pazeminās. Tieši tāpat arī Jums vajadzētu “apģērbt” savu automašīnu, lai tā varētu izturēt zemas temperatūras.

 

4.     Ziemas riepu spiediens ir jāpārbauda biežāk nekā vissezonas riepās

 

Viena no grūtībām, ar ko saskaramies saistībā ar ziemas riepām, ir to spiediena regulārāka pārbaude. Aukstie laikapstākļi var samazināt spiedienu mūsu riepās daudz ātrāk nekā parastā temperatūrā, kas nozīmē, ka ir svarīgi, lai Jums būtu rīks, ar kuru regulāri pārbaudīt spiedienu riepās. Tiklīdz sāk parādīties sniegs un ledus, ir svarīgi vismaz reizi nedēļā pārbaudīt riepas, lai noskaidrotu, kāds ir to spiediena līmenis.

 

Spiediena daudzums ir svarīgs riepām neatkarīgi no tā, vai tās ir ziemas riepas vai vissezonas riepas. Zems spiediens pasliktina saķeri un vadāmību, turklāt tās kļūst daudz mazāk izturīgas. Ja braucat aukstā laikā ar ziemas riepām, Jums noteikti ir jāaizsargā savi ieguldījumi, uzturot stabilu spiedienu, lai nodrošinātu, ka tās darbojas, kā paredzēts. No otras puses, pārāk liela gaisa piepilde tajās var arī kaitēt! Tāpēc pārliecinieties, ka esat pareizi piepumpējuši riepas.

 

5.     Ziemas riepas ir paredzētas, lai novērstu slīdēšanu

 

Protektoros ir tūkstošiem sīku rievu, kas palīdz uzlabot saķeri uz apledojušiem ceļiem. Tas ievērojami palīdz uzlabot saķeri ar ceļu ziemas apstākļos. Protektora gumija ziemas riepām ir atšķirīga. Kad temperatūra pazeminās, parasto riepu protektora gumija var sastingt, kas nozīmē, ka tās nenodrošina lielu saķeri uz aukstiem ceļiem. Lai to novērstu, ziemas riepās tiek izmantots cita veida gumijas maisījums, kas ir veidots tā, lai saglabātu elastību un saķeri ar ceļu arī aukstā laikā.

 

Arī protektora dziļums un raksts ziemas riepām ir atšķirīgs. Tām ir daudz dziļāks protektora dziļums un unikāls raksts, kas palīdz samazināt sniega uzkrāšanos un arī nodrošina labāku saķeri, braucot sniegotos apstākļos. Tas ir izstrādāts tā, lai braukšanas laikā atbrīvotos no sniega un ūdens. Ja zināt, ka Jums būs ilgstoši jābrauc sniegotos un apledojušos apstākļos, ieguldījums ziemas riepās nodrošinās vieglāku auto vadāmību un Jūsu drošību.

 

6.     Ziemas riepas ļauj braukt ar normālu atļauto ātrumu

 

Vēl viens izplatīts maldīgs priekšstats par ziemas riepām ir tāds, ka, lai tās efektīvi izmantotu, ir jābrauc lēni. Patiesībā tieši tas ir jādara, braucot ar vissezonas riepām. Ja neizmantojat ziemas riepas, braucot Jums būs jābūt daudz uzmanīgākam, jo ir mazāka saķere un lielāka iespēja saslīdēt, jo vissezonas riepas vienkārši nav izstrādātas, domājot par saķeri.

 

Pārejot uz ziemas riepām, Jūs redzēsiet, ka Jums nemaz nav jāsamazina braukšanas ātrums. Patiesībā varat braukt ar ierasto ātrumu un justies droši uz ledus un sniega, jo Jums ir daudz lielāka saķere.

 

7.     Ziemas riepas ir pieejamākas, nekā Jūs domājat

 

Lai gan varētu šķist, ka sākotnējās izmaksas ir augstas, ziemas riepas ir ļoti izturīgas un tās var uzglabāt, kad tās nav nepieciešamas. Patiesībā ziemas riepas bieži vien var kalpot četras vai piecas sezonas. Ja ziemā nebraucat tik daudz, tad ar vienu ziemas riepu pāri var nodzīvot vēl vairāk gadu.

 

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment