Dziesmu svētku mazulis: mazais nolēma nākt pasaulē tieši pirms Noslēguma koncerta

 

Noslēguma koncerta laikā Latviju pāršalca ziņa, ka kāda koriste Dziesmu svētku laikā ir kļuvusi par māmiņu. Izrādās, šī informācija ir bijusi gauži neprecīza, raksta viens no Latvijas vadošajiem portāliem la.lv

“Vienmēr paļaujos uz augstākajiem spēkiem, jo tie nokārto visu tā, kā vajag. Jau biju uzvilkusi tautastērpu, lai dotos uz Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncertu, bet nepaspēju, jo tieši tajā brīdī pasaulē bija izlēmis nākt mans dēliņš Sigvards,” saka Ķekavas jauktā kora “Mozaīka” dalībniece Līga. Ārsta prognoze bija, ka Sigvards ieradīsies 11. jūlijā, kad svētki jau būs garām, bet mazulis, ģenerālmēģinājumā mātes gūtā emocionālā pārdzīvojuma ietekmē nolēma pasauli ieraudzīt nevis tad, kad māmiņa jau ir uz skatuves, bet krietnu sprīdi pirms koncerta. Dēla tēvs Sandis no Ķekavas, kur ģimene dzīvo, operatīvi nogādāja Līgu Rīgas Dzemdību namā, lai kopīgi sagaidītu otro dēlu.

Līga kopā ar Sigvardu, visticamāk, rīt dosies mājup, un droši vien nebūs ilgi jāgaida, kad viņa starplaikos starp bērna barošanu un aprūpēšanu ķersies klāt pie tautisko jostu aušanas. Līga jau kādu laiku ir pašnodarbinātā un savu arodu – tautisko jostu aušanu – ir mantojusi no vecmāmiņas, kurai ir 97 gadi un kura joprojām sēž pie stellēm un auž.

“Šis darbiņš man patīk, jo padodas. Esmu audusi gan Zemgales, gan Rīgas, gan Nīcas un arī Lielvārdes jostu, kura ir viena no sarežģītākajām, bet tajā pašā laikā interesantākajām, jo vienā jostā raksti nekad neatkārtojas. Tētis man izgatavoja tieši tādas pašas stelles kā omītei, lai varu strādāt bez aizķeršanās,” stāsta Līga un piebilst, ka viņa ir arī profesionāla floriste, kas draugiem dekorē kāzas. Viņa jau sen esot sapratusi, ka gribot būt sev priekšniece, tāpēc neskumst, ka ir pašnodarbinātā mājsaimniece.

Dziesmu un deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča šopirmdien preses konferencē solīja nākotnē uzmeklēt koristi, kura Dziesmu svētku laikā pasaulē laidusi mazuli. “Vakar no rīta mēs saņēmām ziņu, ka Dziesmu svētku laikā koriste ir kļuvusi par māmiņu, un tas ir ļoti simboliski,” stāstīja Juhņēviča. Diemžēl izpilddirektorei un arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktorei Lienei Cipulei, kura apstiprināja Juhņēvičas sacīto, bijusi neprecīza informācija, jo svētku laikā mazulis – meitiņa – piedzima nevis koristei Līgai, bet Ritai, kura nav dalībniece, bet atradās svētku klausītāju un skatītāju rindās. Arī par to, protams, prieks!

Avots:

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru