Neskatoties uz neskaitāmajiem iebildumiem no valsts pārvaldes iestādēm un nevalstiskajām organizācijām, Saeima ceturtdien, 14.03., galīgajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu izmaiņām Ieroču aprites likumā –16 gadīgiem pusaudžiem medībās tiks atļauts izmantot medību ieroci, bet ar sekojošiem nosacījumiem.
Komisija, uz trešo lasījumu, iesniedza 14. panta otrās daļas redakciju:
“Fiziskajai personai, kura sasniegusi 16 gadu vecumu, bet nav sasniegusi 18 gadu vecumu, kurai ir Valsts meža dienesta izsniegta mednieka apliecība un uz kuru neattiecas šajā likumā minētie aizliegumi, ar vecāku vai likumisko pārstāvju rakstveida piekrišanu un Valsts policijas atļauju ieroča īpašnieka tiešā klātbūtnē ir tiesības individuālajās medībās izmantot medībām klasificētu ieroci (izņemot vītņstobra ieroci).”
Gadījumā, ja par ieroci atbildīgā persona nebūs nodrošinājis prasību ievērošanu, VP ir tiesīga anulēt īpašniekam piešķirtās ieroča iegādāšanās, realizēšanas, glabāšanas nēsāšanas un kolekcijas atļaujas vai nepagarināt to derīguma termiņu, ziņo portāls jauns.lv.
Saeimas deputāte Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) nāca klajā ar priekšlikumu izslēgt likumprojekta 14.panta otro daļu, taču vairākums bija “pret” (37 deputāti), 32 deputāti bija “par”, savukārt 4 atturējušies no balsošanas.
Valērijs Agešins (S) uzsvēra: “Priekšlikumam par to, vai Latvijā bērniem jāļauj izmantot ieročus, jābūt ļoti rūpīgi izsvērtam un pamatotam ar dažādu jomu speciālistu ekspertu viedokļiem.” Savu viedokli pamatojot, Agešins minēja, ka aizvadītajā gadā 321 mednieks Latvijā zaudējis tiesības glabāt ieročus saistībā ar dažādiem pārkāpumiem, piemēram, alkohola lietošanu. Šādus datus minēja Valsts policijas amatpersonas Laura Arāja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un komisijas sēdē.
Saeimas deputāte Anda Čakša (ZZS)
“Mēs esam likumdevējs un mūsu uzdevums ir redzēt plašu kontekstu, nevis skatīties tikai šauri uz kādas ļoti mazas grupas, es teiktu, vēlmi iedot saviem bērniem rokās ieročus.”
Pirms balsošanas Čakša arī pieminēja, ka pusaudži nobriest tikai 28 gadu vecumā, tāpēc likumdevējam šis fakts ir jāņem vērā.
Nākošajā lappusē lasi, ko par šīm likuma izmaiņām domā citi deputāti