Koncertprogramma “Ziemas ceļojums”

6.novembrī plkst.16.00 koncertā “Ziemas ceļojums” mūzikas un drāmas telpā “OratoriO” tiks atskaņots Franča Šūberta dziesmu cikls “Winterreise” (Ziemas ceļojums). Šajā dziesmu ciklā F.Šūberta melodijas sastopas ar viņa laika biedra Vilhelma Millera dzejas dramaturģiju.

Vācu kamermūzikas “Lied” žanrs ir viens no romantisma mūzikas stūrakmeņiem un komponists Francis Šūberts ar saviem opusiem ir viens no spilktākajiem šī žanra pārstāvjiem. Dziesmu cikli “Die Schöne Müllerin”(Skaistā dzirnavniece) un “Winterreise”(Ziemas ceļojums) viņu ierakstījuši mūzikas vēsturē, kā patiesu šī žanra meistaru. Šī dziesmu cikla burvība slēpjas tajā, ka tas veidots kā monologs, kura dziesmās vienotā dramaturģijā tiek atklāta liriskā varoņa iekšējā pasaule.

Kopā ar Latvijas Nacionālās Operas solistu baritonu Rihardu Milleru un operas solistu koncertmeistari Ēriku Milleri klausītājiem būs iespēja doties emocionālā ceļojumā iepazīstot ceļinieku, kura mīļotā tiek laulāta ar citu, un kurš bēgot no šīs realitātes dodas ziemas vētrā, lai aizbēgtu, aizmirstos vai rastu patvērumu citā eksistences telpā.

Baritons Rihards Millers nāk no Talsiem, bet vokālo mūziku sāk apgūt Ventspils Mūzikas vidusskolā. Bakalaura un maģistra grādu ieguvis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Anitas Garančas un lektora Krišjāņa Norveļa klase. No 2011.g. līdz 2012.gadam Erasmus studentu apmaņas programmas ietvaros studējis Romā pie prof. Annas Marijas Ferantes.

Rihards ir Latvijas Nacionālās Operas Solists kopš 2014.gada. Viņa repertuārā ir tādas lomas kā grāfs Almaviva V.A.Mocarta operā “Figaro kāzas”, Mazeto V.A.Mocarta operā “Dons Žuans”, Falke J.Štrausa operetē “Sikspārnis”, Valdis A.Maskata operā “Valentīna”, u.c..

Dziedātājs regulāri piedalās muzikālos projektos arī ārpus Latvijas Nacionālās Operas, atskaņojot lielas formas darbus un piedaloties muzikālos iestudējumos. Dažādos projektos sadarbojies ar diriģentiem Sigvardu Kļavu, Aināru Rubiķi, Māri Sirmo,Aigaru Meri, Jāni Zirni, Ivaru Cinkusu, Andreju Jansonu, Lukas Groen (Igaunija), u.c.

Ērika Millere mācību gaitas uzsāk J. Ivanova Rēzeknes mūzikas skolā pie ped. Nellijas Sarkanes un vidusskolā pie ped. Ilgas Viļumas. Ieguvusi bakalaura grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā doc.Jura Žvikova un prof.Jura Kalnciema klasē un ar izcilību absolvējusi JVLMA maģistrantūras klavierpavadījuma klasi, kur mācījās pie prof.Daces Kļavas.

Kopš 2010.gada Ērika strādā kā Latvijas Nacionālās Operas solistu koncertmeistare. Strādājusi arī JVLMA kā koncertmeistare vokālajā nodaļā K.Norveļa un B.Egles klasē, kā arī Latvijas Nacionālajā Operā strādājusi kopā ar vokālo pedagoģi A.Garanču.

2015.gadā Ērika saņem diplomu kā labākā koncertmeistare IX Starptautiskajā Klaudia Taev Jauno operdziedātāju konkursā Pērnavā un diplomu kā labākā koncertmeistare IV Starptautiskajā Jāzepa Vītola vokālistu konkursā.

Līdztekus darbam LNOB Ērika regulāri sadarbojas ar operas solistiem un aktīvi koncertē uz Latvijas skatuvēm..

Koncertu vadīs un klausītājus iepazīstinās ar dziesmu dramaturģisko saturu Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītājs Orests Silabriedis

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Leave a Comment