Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvos “Pinokio piedzīvojumi”

21.oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvos itāļu rakstnieka Karlo Kollodi romāna “Pinokio piedzīvojumi” iestudējums

Pēc trīs gadu pārtraukuma uz Latvijas Nacionālā teātra lielās skatuves top izrāde visai ģimenei “Pinokio piedzīvojumi”. Jaunā iestudējuma mērķauditorija ir 1. – 4. klases skolēni.

“Izrāde “Pinokio piedzīvojumi”, pirmkārt, ir klasisks piedzīvojumu stāsts bērniem, kurā galdnieks Džepeto izgatavo koka lelli Pinokio. Lelle atdzīvojas un īsā laikā apgūst cilvēka dzīvi, šajā dzīves mācīšanās ceļā daudz jautājot, viļoties un priecājoties.

Taču, otrkārt, “Pinokio piedzīvojumi” ir stāsts par puiku, kurš ir atšķirīgs no citiem bērniem, jo nāk no nabadzīgas ģimenes, turklāt ir arī fiziski citāds, viņš pārdzīvo, ka neiederas sabiedrībā, un meklē ceļu, lai izprastu sevi. Man kā tētim, kuram ir divi jaunākā skolas vecuma bērni, šķiet ļoti svarīgi radīt teātri bērniem. Teātri, kas ir balstīts fantāzijā, iztēlē un spēles priekā.

Pandēmijas laikā daudz ar bērniem esam nodzīvojuši pa māju, tāpēc ļoti gribas, lai mazais skatītājs atgriežas teātrī un citās mākslai paredzētās telpās, gribas runāties ar bērniem, izmantojot teātra izteiksmes līdzekļus un iespējas, gribas iepriecināt viņus ar siltu stāstu, ļaut aizdomāties, uzdot jautājumus un fantazēt, fantazēt, fantazēt. Teātris pirmām kārtām ir fantāzijas pasaule.

Un fantāzija ir nepieciešama mums visiem, kaut tādēļ, lai noticētu, ka laimīga pasaule ir iespējama.”

Režisors Reinis Suhanovs.

Pinokio – Kārlis Reijers vai Igors Šelegovskis

Lomās: Laura Siliņa, Jānis Āmanis, Raimonds Celms, Arturs Krūzkops, Voldemārs Šoriņš, Mārtiņš Brūveris

Radošā komanda: režisors, scenogrāfs un dramatizējuma autors Reinis Suhanovs, leļļu un kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, leļļu un objektu speciālists Matīss Budovskis, horeogrāfe Kristīne

Brīniņa, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, komponists Arvīds Saulītis, video mākslinieks Toms Zeļģis

Biļetes teātra mājas lapā www.teatris.lv un “Biļešu paradīzes” kasēs.

Sekot līdzi Latvijas Nacionālā teātra aktualitātēm iespējams teātra mājaslapā www.teatris.lv

un sociālajos tīklos Facebook, Twitter, Instagram.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Leave a Comment