OPEC+ naftas alianse lems par jēlnaftas cenām

Naftas cenas ir samazinājušās, jo Ķīnas pieprasījums ir mazāks, nekā gaidīts, kā arī pieauga ieguve no tādām valstīm kā Brazīlija un Argentīna, kas neietilpst OPEC+.

Naftas eksportētājvalstu alianse OPEC+ tiekas, lai apspriestu, vai atlikt plānus iesūknēt vairāk jēlnaftas, ņemot vērā lēno pieprasījumu un konkurējošo ieguves apjomu no valstīm, kas nav sabiedrotās valstis – tie ir faktori, kas varētu saglabāt naftas cenu stagnāciju arī nākamajā gadā.

Galvenie ieguvēji no nemainīgas politikas būtu autobraucēji, kuriem pēdējos mēnešos cenas ir kritušās, lai gan Eiropas autovadītāji redz daudz mazākas svārstības nekā ASV, jo nodokļi veido daudz lielāku izmaksu daļu.

OPEC+, kurā Saūda Arābija ir dominējošā OPEC ražotāju karteļa dalībniece, un Krievija kā vadošā 23 valstu alianses dalībvalsts, kas nav OPEC dalībvalsts, rīko tiešsaistes sanāksmi par to, vai atlikt ražošanas palielināšanu.

Astoņas OPEC+ dalībvalstis plānoja sākt palielināt ieguvi, pakāpeniski atjaunojot 2,2 miljonus barelu dienā iepriekšējos ražošanas samazinājumus. Analītiķi tagad saka, ka grupa varētu atlikt ražošanas palielināšanu vēl uz trim mēnešiem, jo ​​tā uzrauga pieprasījumu.

Naftas cenas ir samazinājušās, jo Ķīnas pieprasījums ir mazāks, nekā gaidīts, kā arī pieauga ieguve no tādām valstīm kā Brazīlija un Argentīna, kas neietilpst OPEC+. Naftas analītiķi ir bijuši aizņemti, samazinot aplēses par pieprasījumu nākamajam gadam, kas nozīmē, ka OPEC+ varētu palikt ierobežotā līmenī līdz 2025. gadam.

Saūda Arābijas iedzīvotājim ir nepieciešami naftas ieņēmumi, lai īstenotu kroņprinča Mohammeda Bin Salmana vērienīgos plānus diversificēt savas valsts ekonomiku, tostarp Neomas, 500 miljardu dolāru (475 miljardu eiro) vērtas futūristiskas pilsētas tuksnesī attīstību.

Krievijai naftas eksporta ieņēmumi ir galvenais valsts finanšu un finansējuma pīlārs darbībai Ukrainā. Ražošanas ierobežošana riskē zaudēt tirgus daļu. Tomēr ražošanas un pārdošanas apjoma palielināšana varētu pazemināt cenas globālajā ekonomikā, kas, pēc analītiķu domām, jau ir labi apgādāta ar naftu.

OPEC samazinājusi 2025. gada pieprasījuma pieauguma prognozi līdz 1,54 miljoniem barelu dienā salīdzinājumā ar 1,85 miljoniem barelu dienā jūlijā.

Commerzbank analītiķi prognozē, ka Brent cenas nākamā gada pirmajā ceturksnī būs vidēji 75 USD par barelu un 80 USD par barelu atlikušajos trīs ceturkšņos.

Leave a Comment