Vai vēnu operācija ir pareizais risinājums?


Vēnu varikoze ir plaši izplatīta saslimšana un ļoti aktuāla problēma. Varikoze jeb paplašinātas vēnas ir visbiežāk sastopamā vēnu slimība.

Tā ir sliktas asinsrites simptoms, kuras cēlonis ir asinsvadu elastības trūkums Nopietnas vēnu saslimšanas piemeklē katru otro Latvijas iedzīvotāju, jo cilvēki ikdienā par savu kāju veselību nereti aizdomājas novēloti. Taču tik pat bieži cilvēki vēršas pie drastiskām vēnu problēmu ārstēšanas metodēm, izvēloties operāciju, kad pirms tam nav mēģināts risinājuši problēmu ar medikamentiem.

Šobrīd aptiekās pieejami flebotropie bezrecepšu medikamenti, kas ir ļoti efektīvi apakšējo ekstremitāšu hroniskas venozas mazspējas ārstēšanai. Klīniskajos pētījumos pierādīts, ka visefektīvākie ir mikronizēta diosmina un hespiridinu saturošie medikamenti. Aptiekās tādi ir Hesio 500mg un Detralex 500mg, kuru parastā deva ir 1 tablete 2 reizes dienā.

Savukārt jaunums aptiekās ir Hesio 1000mg tabletes, kura sastāvā ir mikronizēts diosmīns un hespiridīns, un dienas deva ir tikai 1 tablete dienā, kas lietošanu padara daudz ērtāku. Vēl aptiekās pieejams Flabien, kura sastāvā ir tikai diosmins, tablete nav apvalkota, kas apgrūtina norīšanu. Pieejama arī Phlebodia, kura sastāvā ir tikai diosmīns, un tas nav mikronizēts, attiecīgi nesasniedzot mikronizētās formas uzsūkšanās ātrumu un iedarbības efektu.

Ķirurģiska iejaušanās ir pēdējais posms vēnu varikozes ārstēšanā. Pirms tam daudzas problēmas var atrisināt pareizu zāļu lietošana. Pirms gulies uz operācijas galda, pārliecinies, vai tiešām esi pamēģinājis citus – lētākus – variantus!

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment