Ventspils pašvaldība atklāj, cik patiesībā maksājusi Latvijas Televīzijai!

Kamēr „sabiedriskā televīzija” klusējusi un mēģinājusi visādi izvairīties no atbildes, Ventspils pašvaldība atklāj, cik tā pēdējā laikā maksājusi LTV!

SIA Latvijas Televīzija  valdes priekšsēdētājs Ivars Belte kategoriski atsakās atklāt, kādu finansējumu no Ventspils pašvaldības un tās struktūrām līdz šim ir saņēmusi viņa vadītā „sabiedriskā televīzija”, šo informāciju pēc Pietiek pārstāvja pieprasījuma ir atklājusi Ventspils pašvaldība, – šodien publicējam to pilnībā.

Kā zināms, Latvijas Televīzijas (LTV) vadītājs nesen „oligarhu sarunu” kontekstā nāca klajā ar skaļu paziņojumu par sadarbības pārtraukšanu ar Ventspils pašvaldību. Pēc tā LTV tika nosūtīts šāds oficiāls informācijas pieprasījums par uzņēmuma finansiālajām saitēm ar Ventspils pašvaldības struktūrām:

1) kad un kādi līgumi pēdējo 3 gadu laikā ir tikuši noslēgti starp LTV un Ventspils pilsētas domi vai Ventspils pašvaldības struktūrām?

2) kādus pakalpojumus šo līgumu ietvaros LTV ir sniegusi?

3) kādus finanšu līdzekļus šo līgumu ietvaros LTV ir saņēmusi?

4) kurus no šiem līgumiem un ar kādu pamatojumu LTV gatavojas pārtraukt?

Taču izrādījās, ka „sabiedriskās televīzijas” vadība nevēlas skaļo paziņojumu pamatot ar kādiem konkrētiem faktiem, pamatojot savu viedokli ar to, ka sabiedriskajai televīzijai neesot jāsniedz informācija par saviem darījumiem jebkurai „trešajai personai, kas nav šo darījumu slēdzēja puse”, tātad faktiski – sabiedrībai.

Kā oficiālā informācijas sniegšanas atteikumā skaidroja Belte, „saskaņā ar pastāvošo tiesu praksi atbilstoši Administratīvā procesa likumam, Iesnieguma likumam un Informācijas atklātības likumam par iestādi noteiktos gadījumos var tikt atzīta arī privātpersona (kapitālsabiedrība)”.

Taču, „lai kapitālsabiedrību atzītu par iestādi, nav nozīmes tās piederībai, bet gan tam, vai attiecīgajai privātpersonai ir ar likumu vai līgumu deleģētas kādas funkcijas/uzdevumi valsts pārvaldes jomā. Ja privātpersona neveic publiskas funkcijas, tad tā nav uzskatāma par iestādi neatkarīgi no tā, vai tās kapitāldaļas pieder valstij”.

Kā skaidro Belte, LTV darījumi ar Ventspils pašvaldību un/vai tās struktūrvienībām noslēgti par reklāmas pakalpojumu sniegšanu un raidījumu sponsorēšanu.

Līdz ar to šajā gadījumā, sniedzot reklāmas (sponsorēšanas) pakalpojumus, LTV neesot veikusi valsts pārvaldes funkcijas, kā arī neesot pildījusi sabiedrisko pasūtījumu, bet „darbojās kā privātpersona (komersants), tāpēc nav uzskatāma par iestādi Administratīvā procesa likuma, Iesnieguma likuma un Informācijas atklātības likuma izpratnē”.

Šādā situācijā, kā uzskatot LTV vadītājs, sabiedriskajai televīzijai neesot jāsniedz sabiedrībai informācija par tās slēgtiem darījumiem.

Taču, kamēr par šo informācijas sniegšanas atteikumu lemj Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, šos datus jau ir sniegusi Ventspils pašvaldība, kurai tie tāpat tika oficiāli pieprasīta un kura acīmredzot atšķirībā no „sabiedriskās televīzijas” ir nolēmusi, ka šādu līdzekļu izmantojums nedrīkst tikt slēpts. Šodien publicējam pašvaldības sniegto informāciju pilnībā.

Avots: Pietiek.com

Leave a Comment