Lieliskas videospēles – Pasakainas filmas

Jebkuru mediju veidu nav viegli adaptēt filmā, jo īpaši videospēles. Tomēr dažas žanru adaptācijas dabiski izdodas. Piemēram, sporta vai kazino filmas.

Ir daudz vairāk izcilu filmu nekā sliktu. Lai gan lielākā daļa videospēļu adaptāciju neattaisno cerības, daži filmu veidotāji ir paveikuši fantastisku darbu, saprotot, ko vēlas spēles fanu bāze. Šādas filmas bieži vien ir tās, kas ir īpaši veidotas, lai uzrunātu spēlētājus, neatkarīgi no kritiķu viedokļa.

 

Turklāt, šķiet, ka, pateicoties jaunajai filmu veidotāju paaudzei, kas uzauguši, spēlējot spēles, lēto spin-offu laiki ir beigušies, un lielās studijas tā vietā iegulda laiku un naudu, lai spēlētājiem nodrošinātu adaptācijas, kādas viņi ir pelnījuši. Tāpēc, lai kāda spēle Jums patiktu, šajā sarakstā būs filma, kas liks Jums nolikt kontrolieri un paņemt popkornu.

 

1.     Detective Pikachu

 

Pokemon kā franšīze vienmēr ir bijusi pamatīga: ir gan kārtis, gan TV seriāli, gan animācijas filmas. Turklāt ir arī pati spēle, kas definēja veselu paaudzi. Neraugoties uz to, kad tika paziņots par detektīvs Pikachu filmu, valdīja zināma skepse par to, kāda varētu izskatīties pilnmetrāžas filma ar iemīļotajiem radījumiem. Tomēr ne tikai vizuālais noformējums pārsteidza, bet arī galvenās lomas atveidotāji – Raiens Reinoldss (Ryan Reynolds) (detektīva Pikachu balss) un Džastiss Smits (Tims Gudmens) – padarīja filmu ļoti izklaidējošu.

 

2.     Need For Speed

 

$43, 577,636! Tieši tik daudz Need for Speed nopelnīja Amerikas Savienotajās Valstīs. Ņemot vērā videospēļu franšīzes popularitāti, tas nav nekāds pārsteigums. Lai gan visiem izpatikt nevar, jo Rotten Tomatoes vietnē filma saņēma 57% skatītāju vērtējumu, bet kritiķi nebija tik glaimojoši, piešķirot tai 22%. Filmas galvenais varonis cer glābt savu grūtībās nonākušo garāžu, taču tiek nepatiesi apsūdzēts slepkavībā. Filmas mērķis bija attēlot spēles azartu reālistiskā vidē.

 

3.     Kingsglaive: Final Fantasy XV

 

Final Fantasy XV iznākšana ilga gandrīz 10 gadus. Kad 2016. gadā spēle beidzot tika izdota, tai tika pievienota priekšvēstures filma, kuras darbība norisinās spēles pirmā cēliena laikā, kamēr Noctis un viņa komanda remontē savu karalisko automašīnu. Kingsglaive sižetiskā līnija sniedz ļoti vajadzīgo priekšvēsturi varoņiem, kurus Jūs tā arī nesastapsiet plašajā spēlē, piemēram, Lunafrejam un Noctis tēvam. CGI ir pat labāki nekā iepriekšējās Final Fantasy filmās, un aktieru vidū ir Ārons Pols, Šons Bīns un Lena Hīdija. Kingsglaive lieliski ataino spēles karalisko atmosfēru un nosaka toni Noctis satraucošajam stāstam par dzimtas tiesībām un ļauno likteni.

 

4.     Werewolves Within

 

Werewolves Within ir labākais piemērs videospēlei, kas pārtapusi filmā. Filmas premisa ir tāda pati kā spēlē: cilvēku grupai ir jānosaka, kurš no viņiem ir vilkacis, kas mēģina viņus apēst. Filmā ir arī mistērijas elements, jo grupa mēģina noskaidrot, vai vilkači vispār eksistē. Viss šajā filmā šķiet romāns šausmu komēdijas jomā.

 

5.     Prince of Persia: The Sands of Time

 

Pēc Karību jūras pirātu panākumiem Džerijs Brukheimers meklēja nākamo ienesīgo franšīzi. Gala rezultāts? Prince of Persia: The Sands of Time, kas balstīta uz 2003. gada tāda paša nosaukuma platformas spēli. Lai gan kritiķu viedokļi dalījās, vairums bija vienisprātis, ka tā ir uzlabojums salīdzinājumā ar iepriekšējām videospēļu filmām. Filmas sižeta centrā ir Džeiks Džilenhāla (Jake Gyllenhaal), princis Dastans (Dastan) un Džemma Artertone (Gemma Arterton) princese Tamina, kuri dodas glābt karaļvalsti no maģiska smilšu lāsta. Galu galā “Laika smiltis” ir nepilnīga, bet izklaidējoša piedzīvojumu filma.

 

6.     Sonic the Hedgehog 2

 

Papildus tam, ka filma Sonic the Hedgehog pārspēja Sonic the Hedgehog pašmāju kases rekordu, filma Sonic the Hedgehog 2 ir otrā visaugstāk novērtētā videospēles ekranizācija ar 69% Rotten Tomatoes kritiķu vērtējumu. Zvaigžņu pilns aktieru sastāvs, kurā, cita starpā, ir Džims Kerijs un Idris Elba, kā arī citi talantīgi aktieri, un stāsts, kas balstīts uz Sega leģendāro talismanu, nav pārsteigums, ka pirmās divas filmas par ezi Sonic the Hedgehog bija Paramount Pictures kritikas un komerciālie panākumi, un jau tiek gatavota trešā daļa.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment