Wikileaks atklāj: CIP hakeri ielauzušies “iPhone”, “Microsoft Windows” un pat “Samsung” televizoros!

Džulians Asānžs – “Wikileaks” dibinātājs

Tajā teikts, ka publicētie dokumenti atmasko CIP kiberuzbrukumu spējas, tostarp, ielaušanos tādās ierīcēs kā “iPhones”, “iPads” un “Samsung” televizori, padarot tos par slepeniem mikrofoniem.

“Wikileaks”, atsaucoties uz dokumentiem, ziņoja, ka pagājušā gada beigās CIP kiberuzbrukumu vienībai bijuši vairāk nekā 5000 reģistrēto lietotāju, kas radījuši tūkstošiem kiberuzbrukumu sistēmu, vīrusu un citu šādu ieroču.

Dokumenti liecina, ka ASV Konsulāts Frankfurtē izmantots kā slepena bāze hakeriem Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. ASV valsts departamenta aizsegā šiem hakeriem izsniegtas diplomātiskās pases un ieteikts muitas darbiniekiem sacīt, ka viņi ir konsulāta tehniskie konsultanti.

Kad hakeri nokļuvuši Frankfurtē, viņi tālāk varējuši ceļot bez ierobežojumiem visā Šengena zonā, kur viņi uzbrukuši konkrētām darbavietām, inficējot tās datorus.

ASV konsulāts Frankfurtē atteicies komentēt “Wikileaks” ziņoto.

Dokumenti liecina, ka ap 2014.gadu CIP arī sācis pētīt, kā inficēt transporta līdzekļu kontroles sistēmas, iespējams, ar mērķi šādi veikt nekonstatējamas slepkavības, apgalvo “Wikileaks”.

Publiskotie materiāli liecina, ka notikusi plaša kiberuzbrukumu instrumentu un informācijas apmaiņa starp CIP, ASV Nacionālo drošības pārvaldi (NSA) un citiem ASV izlūkdienestiem, kā arī ar izlūkdienestiem Austrālijā, Kanādā, Jaunzēlandē un Lielbritānijā.

Sperot sev neierastu soli, “Wikileaks” paziņoja, ka pagaidām neizpaudīs daļu noslēpumu, ko atklājuši CIP dokumenti, tostarp informāciju par desmitiem tūkstošiem “CIP mērķu un uzbrukumu mašīnu Latīņamerikā, Eiropā un Savienotajās Valstīs”.

“Wikileaks” pavēstīja, ka dokumenti satur arī “ievērojamu bibliotēku” ar spiegošanas tehnikām, kas aizgūtas no citām valstīm, tostarp Krievijas.

Dokumentos arī apspriests, kā “apmuļķot” pretvīrusu programmas, ko ražojušas starptautiskās vadošās kompānijas šajā jomā, tostarp “Kaspersky Lab”, “BitDefender”, “AVG Technologies” un “F-Secure”.

Dokumentos atrodamas arī instrukcijas kā piekļūt lietotājvārdiem un parolēm interneta pārlūkprogrammās “Microsoft Internet Explorer”, “Google Chrome” un “Mozilla Firefox”.

Vairāki CIP dokumenti klasificēti kā “slepeni” vai “ļoti slepeni” un nav paredzēti nodošanai ārvalstu pilsoņiem. Vienā no dokumentiem norādīts, la šādi ārvalstīs izvietotie hakeri tiek pasargāti no saistīšanas ar ASV valdību.

Izmeklējot kiberuzbrukumus viens no grūtākajiem uzdevumiem parasti ir atklāt, kura valsts stāv aiz tiem.

Tomēr pašus uzlaušanas rīkus “Wikileaks” neatklāja, norādot, ka plāno nogaidīt līdz noformēsies viedoklis par CIP programmas politisko dabu un to, kā šādas programmatūras var tikt analizētas, padarītas nekaitīgas un publiskotas.

Dokumentos minētajiem uzlaušanas rīkiem doti amizanti nosaukumi, piemēram, “Fight Club”, “Jukebox”, “Bartender” un “Wild Turkey”.

Avots: Nra.lv

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment