Ņemot vērā to sensitīvo datu apjomu, kurus lietotāji glabā sava tālruņa fotoattēlu straumē (domājiet par bankas paziņojumiem, adresēm, kvītīm utt.), viņiem vienmēr vajadzētu ievērot zināmu piesardzību, pirms instalēt jaunu lietotni un ļaut tai piekļūt viņu fotoattēliem.
Nekļūdieties, FaceApp saglabā fotoattēlus, kurus tajā augšupielādējat. Uzņēmuma politika nosaka, ka tas “neīrēs vai nepārdos jūsu informāciju trešajām personām ārpus FaceApp”, bet skaidri pasaka, ka tas dalīsies informācijā ar “trešo pušu reklāmas partneriem”.
Neraugoties uz bažām par privātumu, FaceApp jau otro reizi, pateicoties vecuma filtram, uzspridzinājis internetu. Krievijas izstrādātā lietotne pirmo reizi ieguva savu lielo popularitāti 2017. gadā, bet kopš tā laika, kad lietotājiem tika dota iespēja mainīt savu vecumu, aplikācija atkal ir kļuvusi aktuāla. Rezultāti runā paši par sevi.
Labā ziņa ir tā, ka lietotāji jebkurā laikā var nosūtīt pieprasījumu uz lietotni, lai noskaidrotu, cik daudz no viņu personīgās informācijas tiek glabāts. Saskaņā ar GDPR tiesību aktiem uzņēmumam var lūgt dzēst jūsu personisko informāciju, ja vien tas nevar pierādīt, ka viņiem tā ir jāpatur.
Avots: Metro.co.uk