Festivāla RĪGA JŪRMALA programmā ieviestas izmaiņas

FOTO: riga-jurmala.com

Kā šodien informēja Bavārijas Radio simfoniskā orķestra oficiālie pārstāvji, maestro Mariss Jansons, sekojot ārsta norādījumiem, atceļ visas šovasar plānotās uzstāšanās kopā ar orķestri, t.sk. Londonas BBC Proms, Zalcburgas festivālā, Minhenē, Ingolštatē un mūzikas festivālā RĪGA JŪRMALA. Mūzikas festivālā RĪGA JŪRMALA atklāšanas koncertos 19. un 21. jūlijā ar Bavārijas Radio simfonisko orķestri maestro vietā stāsies Suzanna Melki (Susanna Mälkki) – mūsdienu pieprasītākā orķestru diriģente.

“Festivāla komandas un visu Latvijas mūzikas mīļotāju vārdā novēlam maestro Jansonam ātru atveseļošanos un ļoti ceram uz viņa dalību festivālā nākamgad,” komentē mūzikas festivāla RĪGA JŪRMALA direktore Zane Čulkstēna. “Tajā pašā laikā esam pateicīgi un priecīgi uzņemt promemento diriģenti Suzannu Melki, kuras daudzpusība un plašais repertuārs ir ļāvis viņai uzstāties kopā ar mūsdienu pieprasītākajiem simfoniskajiem un kamerorķestriem, kā arī pasaules prestižākajos opernamos. Melki arī savulaik koncertējusi kopā ar soprānu Kristīni Opolais, interpretējot Lukas Frančeskoni operas “Kvartets” pasaules pirmatskaņojumu Milānas opernamā La Scala.”

Par Suzannu Melki

Somu diriģente un čelliste Suzanna Melke (1969) ir Helsinku filharmoniskā orķestra galvenā diriģente (no 2016. gada) un Losandželosas filharmoniķu galvenā viesdiriģente (no 2016. gada). S. Melkes izcilie sasniegumi muzikā ir lauzuši daudzus stereotipus – viņa ir pirmā un līdz šim brīdim vienīgā diriģente sieviete, kas vadījusi pasaulslaveno ansambli Ensemble InterContemporain (kolektīvu 1976. gadā dibināja Pjērs Boulezs). Viņa ir pirmā sieviete – Losandželosas filharmoniķu galvenā viesdiriģente kopš šī amata izveidošanas 1981. gadā. Metropolitēna operas 136 gadu vēsturē viņa ir bijusi ceturtā sieviete, kas jebkad diriģējusi prestižajā opernamā, un pirmā, kas bijusi pie diriģenta pults “Metropolitan Opera Live” HD translācijā.

Diriģentes karjeru S.Melke sāka Gēteborgas simfoniskajā orķestrī, pēc tam kļuva par Stavangeras simfoniskā orķestra māksliniecisko vadītāju. Šobrīd S.Melki ir gadīta diriģente pasaules prestižākajos opernamos – Vīnes valsts, Metropolitēna, Hamburgas valsts, Parīzes Nacionālajā operā, kā arī koncertē ar pasaules vadošajiem simfoniskajiem orķestriem – Bavārijas Radio simfonisko orķestri, Vīnes, Berlīnes un Londonas filharmoniķiem u.c.

S.Melke ir saņēmusi Somijas augstāko valsts apbalvojumu – Somijas Lauvas ordeni, kā arī Francijas Goda Leģiona ordeni. 2016. gadā kļuva par gada diriģenti pēc Musical America atzinuma, 2017. gadā saņēma Ziemeļvalstu padomes mūzikas balvu.

Jautājumu un neskaidrību gadījumos, t.sk par biļešu pieejamību vai atgriešanu aicinām sazināties ar festivāla rīkotājiem pa telefonu +371 29517477 vai +371 2911616, kā arī rakstot e-pastā: [email protected]

Par mūzikas festivālu RĪGA JŪRMALA

Šī gada vasarā Latvijā notiks jauns pasaules līmeņa simfonisko orķestru festivāls “RĪGA JŪRMALA”, kura ietvaros Rīgā un Jūrmalā muzicēs tādi orķestri un pasaulslaveni diriģenti kā Bavārijas Radio simfoniskais orķestris, Izraēlas filharmoniskais orķestris un Zubins Meta, Londonas simfoniskais orķestris un Džanandrea Noseda un Krievijas Nacionālais orķestris un Mihails Pļetņovs, kā arī daudzi izcili izpildītājmākslinieki, kas Latvijā un Baltijas reģionā muzicēs pirmo reizi.

Festivāla atklāšanas sezona aptvers četras nedēļas nogales, sākot no 19. jūlija līdz 1. septembrim, koncertiem norisinoties Latvijas Nacionālajā Operā un Dzintaru koncertzālē. Vairāk par festivālu www.riga-jurmala.com.

Festivālu atbalsta: Amber Beverage Group, airBaltic, Baltic Travel Group, FBO Riga, Ekselence, Food Union, Jūrmala Golf Club & Hotel, viesnīca Grand Hotel Kempinski Riga, Laima, Live Riga, Radisson Blu Daugava, Rietumu banka, izdevniecība Rīgas Viļņi, kvartāls Sporta 2 un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru