Kā tikt galā ar Ziemassvētku stresu?

Tuvojoties gada skaistākajiem un baltākajiem svētkiem, diemžēl ļoti liela sabiedrības daļa izjūt paaugstinātu stresu ne tikai dēļ nepieciešamības sagādāt dāvanas un sarūpēt svētku cienastu, bet arī dēļ gada noslēgumam raksturīgajiem darba pienākumiem ar gada noslēguma atskaitēm, rezultātu sasniegšanas termiņiem, kā arī saistībā ar daž ne dažādiem korporatīviem pasākumiem, bērnu Ziemassvētku koncertiem un ballītēm utt.

Šogad papildu tradicionālajiem stresa izraisītājiem klāt nāk arī arvien pieaugošie apkures, gāzes un elektrības rēķini, kā arī hipotekāro kredītu maksājumu kāpums.

Gada nogales skrējiena steigā nereti nav iespēju izmantot tādus stresa mazināšanas instrumentus kā elpošanas vingrinājumi, meditācija, fiziskas aktivitātes, pirts un ūdens procedūras vai masāžas utt., kuras lielākoties prasa vairāk laika resursu, nekā iespējams veltīt, kad vienlaikus nākas paveikt vairākus svarīgus uzdevumus.

Lielākoties gada nogales jeb Ziemassvētku stress nav tik nopietna psihiska saslimšana, lai būtu nepieciešamība vērsties pie ģimenes ārsta vai psihiatra, lai saņemtu spēcīgus nomierinošus vai miega līdzekļus. Turklāt jau no senās dienām mūsu senči ir zinājuši par balderiāna saknes nomierinošo iedarbību, kas apdziedāta pat latvju dainās.

Aptiekās ir nopērkama virkne uztura bagātinātāju stresa mazināšanai un miega kvalitātes uzlabošanai, kuri pieejami pašapkalpošanās plauktos, taču der atcerēties, ka uztura bagātinātāju sastāvā nav ārstniecisku vielu, bet gan vitamīni un minerālvielas, tāpat uztura bagātinātājiem nav stingru prasību efektivitātes un drošības uzraudzībai, nav veikti klīniskie pētījumi, kas pierādītu to efektivitāti

Aptiekās ir pieejami bezrecepšu medikamenti stresa mazināšanai un pilnvērtīga miega nodrošināšanai, tie gan nav pieejami pašapkalpošanās zonās, bet gan jāprasa farmaceitam.
Viens no šādiem medikamentiem ir Persen kas satur balderiānu, melisu un piparmētru un ir klīniski pārbaudīts, kā arī reģistrēts kā bezrecepšu medikaments, kura lietošana atbilstoši instrukcijai nerada tiešus vai netiešus draudus cilvēka veselībai, tā aktivitāte un blakusparādības ir pietiekami labi izpētītas, un, lietojot zāles pareizi, tās nerada atkarību.

“Persen” klīniskajos pētījumos ir konstatēts, ka tas lieliski uzlabo miega kvalitāti un sniedz terapeitisku efektu bezmiega gadījumā, kā arī palīdz saglabāt mieru stresa situācijās, tai skaitā izvairīties no asinsspiediena paaugstināšanas un sirdsdarbības paātrināšanas stresa un pirmsstresa situācijās.

Turklāt “Persen” nerada miegainību un nesamazina koncentrēšanās spējas ne pēc vienas devas lietošanas, ne pēc divu nedēļu lietošanas.

Ja stresa un bezmiega līmenis ir stipri paaugstināts, palīdzēs bezrecepšu medikaments Exitress, kura sastāvā ir lielāka balderiāna deva. Exitress ir drošs lietošanai, nerada atkarību.

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment