Kādas izglītības iestādes pedagogs nopludinājis angļu valodas eksāmena mutvārdu daļu

Foto: nra.lv

Kāds aculiecinieks portālam “Delfi” iesūtīja mutvārdu daļas eksāmena fotogrāfijas, ko VISC šodien saņēma izvērtēšanai.

VISC skaidroja: “Apskatot saņemtos fotoattēlus, VISC secināja, ka tajos ir redzami 2018./2019. mācību gada angļu valodas centralizētā eksāmena 13.marta (otrās eksāmena dienas) mutvārdu daļas materiāli.”

Angļu valodas eksāmeni sākās jau vakar, 12.03., taču šodien izglītības iestādēs norisinās mutvārdu daļa.

VISC parūpējas par to, lai eksāmena materiāli netiktu atvērti pirms laika, tos iesaiņo polimēraploksnēs ar drošības uzlīmi, kurās savukārt ir ievietotas katrai dienai aizzīmogotas aploksnēs ar drošības uzlīmi mutvārdu daļai. VISC šos materiālus Izglītības pārvaldēs nogādāja 12. martā plkst. 7, savukārt izglītības iestādes vadītājam šie materiāli līdz 13. marta plkst. 8.30 bija jāglabā drošā seifā.

VISC norāda, ka  izglītības iestādes vadītājam, centralizētā eksāmena mutvārdu daļas intervētājam un centralizētā eksāmena mutvārdu daļas vērtētājam ir atļauts atvērt aploksni un iepazīties ar 13. marta mutvārdu eksāmena materiāliem plkst. 8:30. Kopš šī brīža jebkuras izglītības iestādes vadītājs un pārējās divas personas ir pilnībā atbildīgas par materiāla drošību.

VISC neatklāj iespējamo informācijas “nopludinātāja” izglītības iestādi, taču piebilst, ka šādu rīcību varēja veikt tikai izglītības iestādes vadītājs, vai mutvārdu daļas intervētājs, vai arī mutvārdu daļas vērtētājs,

Attiecīgi notikušajai situācijai, VISC ir vērsies Valsts policijā ar iesniegumu, jo kopš pagājušā gada eksāmenu materiāli ir identificējami, tāpēc fotogrāfiju izcelsme tiks noskaidrota.

Avots: apollo.lv

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru