Kaža publiskojis ļoti aizkustinošu dziesmu, kuru bija paredzējis iedziedāt ar Valteru, bet nepaguva…

Ļoti emocionālu un sirsnīgu dziesmu šonedēļ publiskojis mūziķis Kārlis Būmeisters. Skaņdarbs “Ceļi atpakaļ” bija plānota kā dueta Valters un Kaža atgriešanās kompozīcija, tomēr viss iegrozījās tā, ka Valters Frīdenbergs pāragri devās mūžībā, nepagūstot iedziedāt savas partijas, raksta portāls delfi.lv.

Dziesmas aprakstā Kaža raksta:

“Ir pāragri ko bilst, jo sajūtas vēl nav īsti kļuvušas par atmiņām, tās tepat vien grozās. Tomēr vienu lietu mēs ar Tevi, Valč, nepaspējām novest līdz galam, lai gan cerējām līdz pēdējam. Šī dziesma bija domāta kā mūsu “atgriešanās” singls pēc, tā teikt, 13 gadu pārtraukuma.

Valters ļoti vēlējās vēl ko ierakstīt studijā. Pēdējos pāris gados biju viņam aizmetis daudzas muzikālas idejas, aizmetņus, kuriem viņam tik vajadzēja sadzejot kādas rindas. Kad dienas kļuva īsākas, izvēle krita uz šo manis sarakstīto dziesmu, kurai biju atradis sava vectēva dzejas rindas. Tā kā darbadienas nepavadu Latvijā, bijām nofraktējuši mūsu draugu, kurš ar mikrofonu kaut vai mājās vai slimnīcā kādā gaišākā brīdī būtu gatavs ierakstīt kaut vai Valčas partijas, ja man pašam neizdotos notrāpīt īstos brīžus. Taču viss notika ātri un acīmredzot tā, kā tam ir bijis paredzēts notikt. Viens no pirmajiem darbiem, atgriežoties nākamajā dienā Latvijā,

kad svarīgākās lietas ap Valču tika izdarītas, bija doties uz studiju, saņemties un pašam vien to dziesmu piebeigt. Aiz cieņas pret draugu. Tikai tad, iedziedot Valčas partijas, sapratu, kas tā īsti ir noticis ar manu dzīvi. Dzejas rindām ir gadi piecdesmit, tomēr šodien lai tās runā pašas par sevi – tik tieši, nesaudzīgi, bet tomēr arī gaiši. Šī dziesma mums izdotos vareni, bet tagad tā ir tāda, kāda nu ir. Gluži tāpat kā mums taviem tuvākajiem rītdienas – tādas, kādas nu būs. Sadziedamies nākamreiz, bračiņ ***”

Lūk video:

 

Atgādinām, ka atvadīšanās no Valtera notiks piektdien, 26. oktobrī, Rīgas krematorijas Lielajā zālē. Publiska atvadīšanās notiks no pulksten 13 līdz 14.30.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru