Kuldīgā aicina uz atvērto durvju dienām Adatu fabrikas darbnīcās

Šoruden jaunā veidolā ir atdzimusi vēsturiskā Kuldīgas Adatu Fabrika – tā kļuvusi par radošo enerģiju koprades vietu.

Atjaunotajā ēkā mājvietu radusi gan starptautiskā maģistra programma pakalpojumu dizainā SDSI, gan LIAA Kuldīgas biznesa inkubators, Kuldīgas Digitālo inovāciju centrs un mākslas izstādes. Te izvietotas dažādas darbnīcas, un šoreiz gribam pievērst uzmanību tieši kokapstrādes darbnīcai – oktobrī gaidām jūs ciemos atvērto durvju dienās.

Kāpēc Adatu fabrikas kokapstrādes darbnīcu sauc par prototipēšanas darbnīcu? Tāpēc, ka šeit tu savu ideju vari realizēt taustāmā modelī – idejas prototipā. Prototips ļaus novērtēt gan izgatavotā produkta izskatu, gan tā funkcionalitāti, gan sajūtas, ar to darbojoties.

Darbnīcā pieejami profesionāli Festool instrumenti zāģēšanai, frēzēšanai, slīpēšanai, tapu iestrādei, montāžai. Te ir arī ēvelsoli, līmspīles un citi instrumenti un aprīkojums. Kokapstrādes prototipēšanas darbnīca var noderēt daudziem – piemēram, uzņēmējs pirms ražošanas uzsākšanas var izveidot un uzlabot produkta modeli, skolēns var izgatavot pirmo putnu būrīti, mākslinieki – izveidot mākslas darbus un ikviens, kurš vēlas uz lodžijas audzēt puķes, šeit var tikt pie puķu kastes.

Nebaidies, ja nejūties zinošs kokapstrādē. Darbnīcas vadītājs Kristaps visu izstāstīs, parādīs un palīdzēs. Atvērto durvju dienas paredzētas tieši tam – iepazīties, apskatīt telpas, uzzināt par pieejamajiem instrumentiem un iespējām. Darbnīcu apmeklējums ir bez maksas.

Ja vēlies atnākt, atrodi sarakstā piemērotu laiku, piesakies Kristapam (e-pasts [email protected] vai tālr. 26433815), sarūpē izejmateriālus un tiekamies iepazīšanās darbnīcā!

Atvērto durvju dienās kokapstrādes darbnīca, Kalpaka ielā 4, Kuldīgā, būs pieejama:

• 6.oktobrī no 12.00 līdz 19.00 – senioriem;

• 7.oktobrī no 12.00 līdz 19.00 – uzņēmējiem;

• 13.oktobrī no 12.00 līdz 19.00 – skolēniem;

• 14.oktobrī no 12.00 līdz 19.00 – visiem interesentiem;

• 20.oktobrī no 12.00 līdz 19.00 – senioriem;

• 21.oktobrī no 12.00 līdz 19.00 – skolēniem;

• 27.oktobrī no 12.00 līdz 19.00 – uzņēmējiem;

• 28.oktobrī no 12.00 līdz 19.00 – visiem interesentiem.

Kuldīgas Adatu fabrika atjaunota ERAF projekta Nr.5.5.1.0/17/I/008 “Jēkaba ceļa kultūras mantojuma un mākslas jaunrades magnēti” ietvaros. Ēkas arhitektoniskā risinājuma autors – Zaigas Gailes arhitektu birojs. Prototipēšanas darbnīcu aprīkojums sagādāts projekta Nr. LLI-338 “Paradigmas maiņa no “tradicionālajām” uz radošajām industrijām – pamats ilgtspējīgai reģionālajai attīstībai” (CCI & Sustainability) ietvaros ar Interreg V-A Latvija-Lietuva pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 atbalstu. Savukārt Latvijas Mākslas akadēmijas vadītā starptautiskā pakalpojumu dizaina studiju programma SDSI ir izstrādāta Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.2.1.0/18/A/017 “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas izstrāde” ietvaros.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Leave a Comment