Rīgas domes deputāts nosauc vainīgos pie haosa Rīgas ielās

Rīgas domes deputāta Valda Gavara atklātā vēstule:

Par haosu ar sniega neizvešanu un ietvju un ielu katastrofālo stāvokli ir atbildīgie jeb Sniega šķūrēšana Rīgā nenotiek, toties naudas šķūrēšana notiek pilnā sparā.

Saskaņā ar KNAB izmeklētāja Ruslana Rodika lūgumu (skat manu atklāto vēstuli), es turpinu KNAB vietā izmeklēt “sniega afēru” Rīgas domē. Pārskatot publiski pieejamus failus, es uzdūros dokumentam, kas, manuprāt, ir lielisks paraugs tam, kā Rīgas domē tiek izsaimniekota nauda.

Runa ir par Papildus vienošanos Nr.29 pie 27.09.19 līguma Nr.DS-19-3172-lī, kuru 2023. gada 29. decembrī ir parakstījis Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods un SIA Eco Baltia vide valdes locekļi Jānis Aizbalts un Andris Ziemelis.

Šajā dokumentā lielisks ir viss:
1. Dokuments ir par vienkāršam rīdziniekam prātam neaptveramu summu – 2 191 280 EUR (DIVI MILJONI simts deviņdesmit viens tūkstotis divi simti astoņdesmit eiro).
2. Šī milzīgā summa tiek maksāta PAR VIENA MĒNEŠA DARBU, proti, par transporta būvju Daugavas labajā krastā ikdienas uzturēšanas darbiem laikā no 2024. gada 1. janvāra līdz 31. janvārim. Rīdziniekiem saprotamā valodā tas skanētu – sniega tīrīšana, izvešana, brauktuvju un ietvju tīrīšana un remonts.
3. Dokuments par vairāk nekā diviem miljoniem lielu summu ir uzrakstīts uz vienas lapiņas.
4. Dokumentā nav nekādu saistību apraksta darbu veicējiem – ne, kas tiem būtu jādara, ne kādā laikā darbi būtu jāpaveic.
5. Dokumentā nav nekādu norāžu uz to kā Vaivoda kungs plāno pārbaudīt un novērtēt Aizbalta un Ziemeļa kungu vadītā uzņēmuma darbošanos.
6. Dokumentā nav ne ar vārdu pieminēts, kas notiktu, ja darba veicējs nepildītu savas saistības, proti, sniegs no Rīgas netiktu izvests, rīdzinieki turpinātu lauzt locekļus uz slidenajām ietvēm un auto vadītāji turpinātu pārsist savu auto riepas uz bedru malām.
7. Vienīgie divi pielikumi dokumentam ir par darbu finansējuma grafikiem. Protams, tas visā šajā “sniega afērā” ir pats svarīgākais – ātri sabāzt rīdzinieku naudu savās kabatās, bet sniegs… Nu kaut kad taču tas sniegs nokusīs!

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment