Skumji jaunumi par Rolanda Ūdra veselības stāvokli! Tomēr cerība mirst pēdējā …

udere

Pēc ilgstošas klusēšanas ir publiskoti fakti par tautā iemīļotā mūziķa Rolanda Ūdra jeb Ūdrīša veselības stāvokli pēc traģiska ceļu satiksmes negadījuma. Portālā ziedot.lv tiek vākti ziedojumi mūziķa rehabilitācijai. Par viņa stāvokli raksta šādi: “Rolandam šobrīd ir vajadzīga pilna aprūpe un uzmanīga kopšana. Viņš nespēj pagriezties pats uz sāniem, tāpēc ik pēc 2 stundām viņš jāpārceļ gultā uz citu pusi, lai nerastos izgulējumi. Viņš pats vēl nevar iet uz tualeti un uzņemt pārtiku, viņu baro caur gastrozondi ar speciālu barību.”

2016. gada 17. janvārī, tikai mēnesi pēc dēla Bārta piedzimšanas, notika nelaime. Aukstā un ledainā svētdienas pēcpusdienā, šķērsojot ielu, Rolandu notrieca automašīna. Viņa dzīve mainījās. Mūziķi nogādāja Gaiļezera slimnīcā. Traumas – ļoti smagas – lauztas abas kājas, nieres un liesas plīsums, lauztas ribas, saspiestas plaušas un smagas galvas traumas. No gūtajiem smadzeņu bojājumiem iestājās koma. Ārsti brīdināja, ka viņš var neizdzīvot. 5 nedēļas mediķi cīnījās par Rolanda dzīvību. Tomēr par laimi Rolands izdzīvoja. Rolanda un viņa sievas Ilonas, ar ko abi apprecējās pagājušā gada augustā, iepazīšanās septītajā gadadienā notika brīnums – Rolands pats sāka elpot!

Viņa stāvoklis ir smags, tomēr pēc komas ir būtiski uzlabojumi – “Rolands saprot sacīto, komunicē sev šobrīd iespējamā veidā, spēj izpildīt noteiktas komandas, taču dara to ar cilvēkiem, kam uzticas. Viņš vēl nespēj runāt, jo ilgu laiku tika elpināts caur traheostomu, kas ievietota kaklā. Taču viņš spēj čukstus pavisam klusi pateikt “jā” un pamāt ar galvu apstiprinoši vai noliedzoši. Viņš spēj kustināt labo roku un labo kāju, kas nozīmē, ka darbojas svarīgas smadzeņu funkcijas. Viņa lielākais sasniegums šobrīd ir pacelt no gultas avīzi, kad viņam to lūdz izdarīt! Tātad, ir cerība! Ikdienā ar Rolandu strādā fizioterapeits.”

Drīzumā Rolandu no slimnīcas izrakstīs, taču ārsti ir ieteikuši domāt par sociālās aprūpes iestādi, kur mūziķi ievietot, tomēr viņa sieva nav gatava ar to samierināties.

Ilona Balode raksta: ” … tā kā par valsts budžetu atlabt viņam netiek ļauts, jo, pēc ārstu domām, izredzes atveseļoties ir vājas, tad šobrīd meklējam naudas līdzekļus, lai varētu Rolandu turpināt ārstēt par maksu.” Rolandam Ūdrim var palīdzēt intensīvs rehabilitācijas kurss rehabilitācijas centrā Vaivari, kas mēnesī izmaksā līdz pat 2000 eiro. Turklāt, viņam būs nepieciešams audiologopēds, kas mācīs Rolandu atsākt runāt. Tā kā Rolanda progress ir lēns, bet pastāvīgs, tad viņam būs nepieciešama ilgstoša rehabilitācija, kuras izmaksas pagaidām vēl ir grūti prognozēt.

“Palīdzēsim Rolandam atgriezties dzīvē un darīt atkal iedvesmojošas lietas, radīt mūziku, audzināt dēliņu! Lūdzu, palīdziet Rolandam!” /sieva Ilona/

rsz_ur

Tāpēc, ja jums ir iespēja un vēlme palīdzēt grupas “The Hobos” līderim, mīlošam vīram un tētim, tad dariet to!

Saņēmēja nosaukums FONDS ZIEDOT.LV
Saņēmēja konta Nr. LV95HABA0551006150241 Swedbank AS
Summa 10.00 EUR
Detaļas ziedot.lv ziedojums (21049): Palidziba Udritim

Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no Jūsu ziedojumiem.

Ziedot iespējams arī zvanot uz labdarības tālruni 90006385*.
*Maksa par zvanu 1,42 EUR, tai skaitā Lattelecom apkalpošanas maksa par katru zvanu 12,1%. Ja Jums neizdodas noziedot zvanot no mobilajiem tālruņiem, lūgums sazināties ar savu operatoru, lai noskaidrotu vai Jūsu izvēlētais tarifs ļauj veikt zvanus uz labdarības tālruņiem. Diemžēl priekšapmaksas karšu lietotājiem nav iespējams ziedot zvanot uz labdarības tālruni.

Avots: nra.lv, portāls ziedot.lv

Iesaki šo rakstu citiem!

RB Author

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *