UZMANĪBU – Ozolnieku ezerā bīstami peldēties, ņurkošana pat var beigties letāli

Savā “Facebook” profilā kāds vīrietis ievietojis foto un aprakstu kā apliecinājumu tam, ka ikvienam vasaras peldes baudītājam ir jābūt piesardzīgam, jo no ārpuses tik nekaitīgā ūdenstilpne savā dzelmē slēpj dzīvību apdraudošas lietas. Vīrietis sociālo tīklu lietotājus šoreiz īpaši brīdinājis par Ozolnieku ezeru, kura dibenā esošā un no ārpuses neredzamā, lielā metāla konstrukcija savainojusi viņa kāju. 

Izrādās, ka Ozolnieku ezera dzelmē guļošā metāla konstrukcija ir sliedes gabals, kas lienot ārā no zemes. Savainotais vīrietis raksta, ka ņurkošana šajā vietā kādam var beigties letāli, jo savu traumu viņš ieguvis tikai peldot virs šīs metāla konstrukcijas. Savā “Facebook” ierakstā viņš raksta:

 

“Ozolnieku ezers, lielajā pludmalē, apmēram 10-14metrus no krasta no zemes lien ārā sliedes gabals. Esot tieši blakus sliedei ūdens ir pāri galvai, uzkāpjot uz sliedes gala ūdens līmenis līdz viduklim (sliedes gals aptuveni metru zem ūdens)

! Esiet uzmanīgi, neņurkojiet! Ļoti viegli var ar galvu ietriekties sliedes galā (kurš ir vērsts pret krastu)

Man paveicās kājai gabalus pāris izraut. Un nevis ņurkojot, bet peldot vienkārši pāri.”

 

 

Kur vērsties par šādiem bīstamiem objektiem?

Portāls Jauns.lv pēc saziņas ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) savā portālā informē, ka par šādu bīstamu objektu atrašanos ūdenstilpnēs nepieciešams ziņot konkrētās vietas īpašniekiem vai apsaimniekotājiem, jo VUGD nav atbildīgi par šādu vietu attīrīšanu vai apsekošanu.

 

Ozolnieku novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un informācijas daļas vadītāja Agnese Kļava ziņo, ka dome ir lietas kursā par bīstamo objektu ezerā. Trešdien, 03.07., ūdenslīdēji jau bija apsekojuši ezeru un nonākuši pie secinājuma, ka sliede atrodas 15 metrus no krasta un tā ir iebetonēta. Pēc ūdenslīdēju ezera apsekošanas konstatēts, ka konkrēto metāla konstrukciju nav iespējams izvilkt, tāpēc sliede tiks nozāģēta ar ierīci, kas speciāli paredzēta metālu griešanai zem ūdens.

Tā kā metāla griešanas aprīkojums būs pieejams tikai jūlija beigās, šobrīd, lai izvairītos no peldētāju traumu gūšanas, pie sliedes tikusi piestiprināta boja, kas brīdina par tur esošo bīstamo objektu.

Avots: jauns.lv

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru